E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Ekonomike

Etiketim: ekonomike

Arben Ahmetaj: Viti 2018, mbyllet pozitivisht për punësimin!

Ish-ministri i Financave, tashmë kryetar i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka reaguar pas raportit të INSTAt për punësimin. “Anketa tremujore e forcave të punës,...

Mediat greke nxjerrin detaje të tjera nga marrëveshja e detit

Qeveria greke është e prirur të pranojë ndryshime në paktin detar të vitit 2009, me qëllim që të përmbushë disa prej kërkesave të palës...

Bashkia ndihmon familjen e trinjakëve që u dogjën

Këshilli Bashkiak në Durrës, në mbledhjen e sotme krahas debateve me njërin-tjetrin, është marrë edhe një vendim mjaft human. Konkretisht, është ndihma ekonomike me...

Falja e gjobave për makinat, ja kushtet

Projektligji i Ministrisë së Financave për faljen e madhe të gjobave për makinat, bizneset dhe sigurimeve shoqërore tash më është në qeveri dhe pritet...

“Serbia ka rritjen më të madhe ekonomike në rajon”

Sipas raportit të fundit të Rregullit Ekonomik për Europën Juglindore, rritja ekonomike parashikohet të forcohet për vitin 2016, duke i hapur rrugë rritjes së...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Rënia e demokracisë

Nga Mesila Doda - Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka...

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com