E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

Basha: Shqiptarët të vjedhur nga Rama. Të largojmë hajdutin psiqik

Përmes një video mesazhi të publikuar në rrjete sociale, kreu i PD-së, Lulzim Basha, thotë se shqiptarët janë të vjedhur nga kryeministri Edi Rama...

Rama “thumbon” sërish Voltana Ademin: Prioritet Shkodra dhe Pogradeci, 3 parqe

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij për infrastrukturën e vendosi theksin te dy rrugët e reja që do të ndërtohen me PPP-të, Milot-Balldren dhe...

FMN skanon ekonominë: Vitin e ardhshëm “kërcen” rritja, rrezik nga plakja...

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë publik raportin e dytë të programit të post monitorimit për vendin tonë, ku sqaron se, ekonomia shqiptare është e...

Tabaku: Ekonomia po lëngon, mazhoranca e papërgjegjshme

"Rritja ekonomike 2,2%, ekonomia praktikisht ka ndaluar!"- kështu ka deklaruar ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku. Përmes një publikimi në rrjetet sociale, ajo ka folur për ekonominë...

I nxehti “than” ekonominë

Shqipëria po përballet me rritje të shpejtë të temperaturave dhe parashikimet për të ardhmen janë edhe më shqetësuese. Një grup shkenctarësh të klimës, ekonomistë...

Kredia frenoi në prill – Nuk ndjek rritjen e tremujorit të...

Kredia për ekonominë frenoi gjatë muajit prill, pasi kishte dhënë sinjale mjaft pozitive në tremujorin e parë të vitit. Mbështetur në statistikat e Bankës së...

“Shërimi” i ekonomisë do më shumë kohë/ BSH: Pesimizëm, shtohen rreziqet...

Kthimi në ekuilibër i ekonomisë shqiptare do të kërkojë më shumë kohë se parashikimet e mëparshme. Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë në mbledhjen...

Spahiu: Prej gjashtë vitesh asnjë rritje pagash a pensionesh

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, thotë se qeveria i ka borxh biznesebe dhe individëve, 1.5 miliardë euro. ''Se ku...

Informaliteti po mbyt ekonominë

Nga Përparim Spahiu Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal,...

Ekonomia “me sy nga qielli” – Energjia elektrike “përmbys” bilancin tregtar

Deficiti tregtar i vendit ka kërcyer për lart në muajin shkurt. Sipas Institutit të Statistikave, deficiti i rrit me gati 23% krahasuar me të...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com