E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Ekonomia gjermane

Etiketim: Ekonomia gjermane

Tkurret ekonomia gjermane, rikthehet frika për recesion

Ekonomia gjermane është tkurrur gjatë tremujorit të dytë të këtij viti, tregojnë statistikat e fundit të publikuara nga Eurostat. Të njëjtin rezultat patën edhe...

Ekonomia gjermane eviton rënien në recesion

Ekonomia e Gjermanisë ka evituar për pak rënien në recension gjatë tre muajve të fundit të vitit të shkuar. Ekonomia më e madhe e Evropës...

PBB gjermane u rrit me 1.5 për qind në 2018-ën, norma...

Ekonomia gjermane u rrit me 1.5 për qind në 2018, norma më e dobët në pesë vjet dhe një ngadalësim i qartë nga viti...

Ekonomia gjermane në kurs të fuqishëm rritjeje

Gjermania vazhdon kursin e rritjes ekonomike. Në vitin 2016 ekonomia më e madhe europiane u rrit me 1,9 %, më shumë se pritej. Fuqizimi...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com