E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Egjipt

Etiketim: egjipt

Egjipt, shpërthim në një autobus turistësh, 16 të plagosur

Disa të plagosur pas një shpërthimi në zonën e ‘Muzeut të Madh’, pranë piramidave të Giza-s. Një autobus turistësh ka shpërthyer duke plagosur 16...

Egjipt, zhvillohet referendum për ndryshime kushtetuese në vend

Në Egjipt u zhvillua të shtunën dita e parë e votimeve për ndryshime kushtetuese që do t’i jepnin Presidentit Abdel Fattah el-Sissi mundësinë të...

Largohen nga jeta luksoze në Egjipt, djali do të jetojnë në...

Kur Donika njohu bashkëshortin mbi 20 vite më parë nuk i’a merrte mendja kurrë që ai që u hoq si mjek në fakt do...

Presidenti Meta takohet me kryeministrin e Egjiptit: Bashkëpunim në turizëm

Në kuadër të vizitës zyrtare në Egjipt, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në takim të veçantë nga Kryeministri i Republikës Arabe të...

Presidenti Ilir Meta në Egjipt: Lidhjet mes të dyja vendeve janë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nisi sot një vizitë zyrtare në Egjipt, ndërsa u prit me nderime të veçanta shtetërore nga Presidenti i Republikës...

Presidenti Meta niset për një vizitë zyrtare në Egjipt

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, niset sot për një vizitë zyrtare dy ditore në Egjipt, me ftesë të Presidentit të Egjiptit, Abdel Fattah El-Sisi. Gjatë...

Shikoni fotot/ Zbulohet varri me 50 mumie në Egjipt, midis tyre...

Arkeologët egjiptiane kanë gjetur 50 mumie që datojnë në Epokën e Ptolemeut (305-30BC), raporton Ministria e Antikiteteve. Mumiet, nga të cilat 12 pre tyre ishin...

Pas sulmit ndaj turistëve, vriten 40 xhihadistë në Egjipt

Pas sulmit me lëndë shpërthyese ndaj një autobusi me turistë në afërsi të piramidave të Egjiptit, ku humbën jetën 4 persona, 3 turistë e...

Pas sulmit ndaj turistëve, vriten 40 xhihadistë në Egjipt

Pas sulmit me lëndë shpërthyese ndaj një autobusi me turistë në afërsi të piramidave të Egjiptit, ku humbën jetën 4 persona, 3 turistë e...

Egjipt, shpërthen autobusi me turistë, raportohet për viktima

Një autobus me turistë ka shpërthyer  pranë piramidës së Gizës në Kajro. Mediat vendase raportojnë për të paktën dy viktima. Mendohet se dy turistë...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com