E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Eduard Shalsi

Etiketim: Eduard Shalsi

Patozi: Qeveri teknike me kryeministër socialist; Shalsi: Keni frikë nga Rama

Astrit Patozi hodhi idenë e një qeverie teknike me kryeministër socialist. Në vijim të fjalës së tij në Top Story, ai sqaroi se kjo...

Shalsi: Qeveria teknike është një absurditet

Deputeti i PS, Eduard Shalsi, është shprehur fenomeni i marijuanës apo hashashit ka qenë i përhapur edhe para vitit 2013. Sipas Shalsit, qeveria teknike është...

Shalsi sfidon PD: Opozita e pazonja për të ofruar një alternativë

Kryetari socialist i komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, Eduart Shalsi tha se Partia Demokratike nuk ka një alternativë të saktë për t’i ofruar shqiptarëve në...

Protesta kundër mbetjeve, Shalsi: Protestuesit janë qaramanë që mbetën rrugëve

Protestat e një pas njëshme nga shoqëria civile kundër importimit të mbetejeve, kanë avancuar me protestën e nisur që mbrëmë. Sot në një reagim...

​”Mbetjet”, Shalsi e Balla: Kemi bërë ndryshime në ligj, vijojnë konsultimet

Mazhoranca ka bërë ndryshime në ligjin për importin e "Mbetjeve". Lajmin e dhanë sot deputetët e PS, Eduard Shalsi dhe Taulant Balla, pas takimit...

Dhoma e Tregtisë, Shalsi: Me kthimin e ligjit Nishani diti të...

Deputeti socialist Eduard Shalsi, kryetar i komisionit të veprimtarisë prodhuese flet për dekretin e kthimit e ligjit për Dhomat e tregtisë në Kuvend. "Presidenti bëri...

Dëshmia e kreut të KLSH-së, reagon Shalsi nga Greqia: E pavlefshme,...

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj dëshmoi në Komisionin hetimor parlamentar të kërkuar nga opozita, në lidhje me rimarrjen në pronësi...

Shalsi: Rrezikonin të largoheshin kompanitë e riciklimit, ja pse e miratuam...

Kreu i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, Eduard Shalsi, njëherësh deputeti i PS-së deklaroi se ligji i ri për mbetjet përcakton ndarjen e tyre në...

Kostoja e plehrave sipas Shalsit

Albanian Stories Nga Rudina Xhunga/Kush punon në Top Channel, në Kashar dhe kushdo shkon i ftuar në emisionet e këtij televizioni, besoj e ka ndjerë...

Artur Zheji: Turpi i madh i Shalësit të vogël

Në seancën e turpit të miratimit të ligjit të plehrave, të datës 22 shtator, relatori i ligjit, deputeti Shalësi, ndër të tjera, u morr...

EDITORIAL

Gazetari Peter Tiede i BILD hodhi bombën e dytë

Nëse në Durrës kishim një bandë që kish marrë peng shtetin me një mijë forma dhe mënyra,...

FORUM

A i dëgjuan ambasadorët Keshin dhe Krashin e Ramës: A janë gati për zgjedhjet “cash & crash” të 30 qershorit?!

Nga Alfred Lela Një serial përgjimesh, i denjë për Netflix, u publikua sot nga gazeta gjermane BILD. Bisedat...

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...