E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Eduard Shalsi

Etiketim: Eduard Shalsi

Shalsi zbulon pse ia hoqën Shkodrën Bushatit, ia dhanë Valdrin Pjetrit

Në një intervistë për RTV Ora, Ministri i Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi tregon pse iu hoq "Shkodra" Ditmir Bushatit. Shalsi thotë se...

“Nuk ka kaos”, Shalsi: Çfarë po cenohet nga protesta e opozitës

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi, tha në rubrikën “Opinion” në News 24 se protestat e opozitës po cenojnë  imazhin e...

Ministri Shalsi, mbështet ndryshimet ligjore në fushën e inspektimeve

Në ambientet e Inspektoratit Qendror, Inspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari, priti Eduard Shalsin, Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, duke zhvilluar kështu një takim...

Avokati i mbyll “gojën” ministrit: Më ka thënë Rama që ty...

Spartak Ngjela “shpërtheu” mbrëmjen e djeshme në studion e ’Open’ ndaj ministrit Eduard Shalsi, duke i thënë se nuk ka ardhur për miting, por...

Eduard Shalsi flet si ministër: Biznesi ka nevojë për mbrojtje

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi i pranishëm në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se detyrën e re që i...

“Sherri” në PE, Shalsi: Ajo që bëri opozita shastisi edhe deputetët...

Një shfaqje të shëmtuar dhe të turpshme e quan mazhoranca atë që ndodhi në Parlamentin Europian, ku opozita shqiptare u largua. Në një lidhje...

“Ligji i Teatrit”, Shalsi: Opozita bën dashnorin, kjo është farsë

Kreu i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese, Eduard Shalsi, nga foltorja e Kuvendit ka theksuar se opozita po luan e rolin e “dashnorit” të Teatrit,...

Tension në komision, Shalsi fyen deputetin e LSI

Nisja në Kuvend e diskutimit për ligjin e Teatrit Kombëtar, të rrëzuar nga Presidenti dhe BE, ka rritur tensionet mes palëve politike. Ndërsa opozita...

Teatri/ Kuvendi dakordësi me Presidencën pranohet dekreti

Maxhoranca ka pranuar dekretin e Presidentit të Republikës në lidhje me ligjin që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes së një...

PS nis ndryshimin e ligjit për Teatrin, Shalsi: Do përmirësojmë draftin

Ndërkohë që pritet që dekreti i presidentit për Teatrin të kalojë në Kuvend dhe pak pasi BE dha përgjigjen për çështjen e Teatrit, duke...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com