E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Eduard Selami

Etiketim: Eduard Selami

Selami i përgjigjet apelit publik të Oketës/ Takim kokë më kokë...

Pas apelit publik të Gazmend Oketës, i cili përmes një interviste televizive u bëri thirrje ish funksionarëve të PD të rikthehn për të bërë...

Edi Paloka status inaçor ndaj Selamit dhe Bregut

Qëndrimi i Eduard Selamit dhe fitorja e Majlinda Bregut, për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimuit Rajonal, ka nxitur një reagim inaçor...

Zhvillimet në PD, Selami: Ndjej zhgënjim nga partia ime

Rishfaqet në skenën mediatike pas afro 1 viti shkëputjeje ish-deputeti demokrat Eduard Selami i cili konkuroi përballë Lulzim Bashës në garën e korrikut të...

Kriza në PD, Selami: Basha i dështuar, Berisha jo…

Ish-deputeti i PD-së dhe një ndër themeluesit e kësaj force, Eduart Selami është rikthyer në debatin publik tek demokratët. Në një shënim të shkurtër në...

Ilva Tare, nga festa e televizionit direkt e në maternitet

Kjo e enjte vjen e bukur për familjen e Eduard Selamit dhe Ilva Tares. Familjes i është shtuar një trashëgimtar i vogël. ''News Bomb'',...

Pranon rezultatin, Selami uron Bashën dhe zbulon çfarë do bëjë në...

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami, pas shpalljes të rezultatit të garës, ka dalë në një konferencë për shtyp. Selami u shpreh se e...

Atmosfera në selinë blu, Basha fiton edhe në degën e Selamit

59 mijë demokratë rikonformuan Lulzim Basha në krye të Partisë Demokratike. Pas numërimit të 73 kutive, 53931 vota ishin për Bashën, ndërsa 5136 për...

Gara në PD/Mbërrijnë kutitë e para në selinë blu

Në shumicën e qendrave të votimit për kryetarin e ri të PD-së, votimi është mbyllur, ndërsa ka nisur dhe dorëzimi i kutive. Kështu pak minuta...

Përfundon votimi për zgjedhjen e kryetarit të PD, ja kur do...

Afati zyrtar i përfundimit të votimeve për zgjedhjen e kryetarit të PD ka përfunduar, megjithatë gazetarja e News24, Elda Menga, raportoi nga selia e...

2 orë para mbylljes së zgjedhjeve në PD, Selami denoncon parregullsitë

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami ka denoncuar parregullsi, që sipas tij, janë shfaqur në zgjedhjet e sotme për kreun e PD-së. Ai...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...