E hënë, Nentor 11, 2019
Ballina Etiketimet Edmond tupja

Etiketim: edmond tupja

“Më kapën tri shtojzovalle”, shkrimtari shqiptar e thotë troç: E kam...

Shkrimtari i njohur, Edmond Tupja i ftuar në emisionin “Casa de los tres”, në “Ora News”, ka deklaruar se e ka tradhëtuar gruan. Tupja...

”Tërheqja e Veliajt nga teatri, taktikë djallëzore”, Tupe: Rama ka humbur...

I ftuar pasditen e sotme në studion e FaxNews, për të folur për zhvillimet e fundit rreth Teatrit Kombëtar, ka qënë  shkrimtari dhe përkthyesi...

Kutërbim kombëtar!

Nga Edmond Tupja Shkrimin tim të para një jave, atë të po kësaj rubrike, e përfundoja duke nënvizuar se as unë, as shumë nga bashkatdhetarët...

Tupja: I majtë e i djathtë të vijë këtu, jo për...

Protestës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar i është bashkuar edhe profesori Edmond Tupja. Në fjalën e tij Tupja ftoi gjithkënd t’i bashkohet protestës, jo për...

Edmond Tupe për 30 qershorin: Shefi i madh u dhuronte një...

Nga Edmond Tupja Sot, më 30 qershor, u zgjova herët në mëngjes. Vajta të blija zarzavate në një supermarket që sapo ishte përuruar me emrin...

Edmond Tupja: U përlota për zjarrin te Katedralja e Notre Dame

Përkthyesi Edmond Tupja duke folur në “Dritare për Rudinën” në “News 24” tha se është përlotur për zjarrin në Katedralen e Notre Dame. “ Po,...

Profesori për Ramën: Diktatorët nuk kanë kohë të lexojnë, nesër do...

Edmond Tupja ka folur për qëndresën e teatrit, protestën e studentëve por nuk pa përmendur edhe ngërçin politik të krijuar në vend. Gjatë fjalës së...

Tupja në protestë me mesazh për Ramën: Mos mendo si diktator

Pedagogu Edmond Tupja ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në protestën e ditës së shtunë, të thirrur nga opozita e bashkuar. Duke...

Intelektualët: Duhet ndryshim, asgjë e keqe nuk ndodh nëse Rama ikën

Artistët që janë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar dhe që protestojnë prej më shumë se një viti, zhvilluan sot një takim me...

Tupja: Rama ka frikë nga Teatri, e sheh veten lakuriq

Partia Demokratike po zhvillon një tryezë me Aleancën në Mbrojtje të Teatrit. Profesor Edmond Tupja tha se Rama e urren teatrin ndërsa artisti Bujar Kapexhiu...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com