E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Edmond Spaho

Etiketim: Edmond Spaho

Spaho: Presidenti në të drejtën e tij, kreu i KED të...

Ringritja e Gjykatës Kushtetuese dhe Kryeprokurori i ri janë çështjet më të rëndësishme të ditëve të fundit në vend, për të cilat foli ish-deputeti...

Intervistë/Spaho: Europa mbështet Bundestagun gjerman për zgjedhje të parakohshme

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho në një intervistë për "Koha Jonë": Propozimi i PS-së është që ti varen ujkut mëlcitë në qafë. Sesi vepron...

Atentati në Durrës, Spaho: Qeveria e përzierë në këtë ngjarje. Arta...

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho reagon sërish lidhur me atentatin e 1 Nëntorit pranë “Mbikalimit të Shkozetit” në Durrës. Përmes një postimi në Facebook, ai...

Shkodra dhe Vora pa kryebashkiakë, Spaho përjashton zgjedhjet e pjesshme

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, përjashton mundësinë që presidenti Ilir Meta të dekretojë një datë për zgjedhje të pjesshme në bashkitë Shkodër dhe Vorë...

Atentati ndaj prokurorit, Spaho: Krimi i organizuar trimërohet se ka mbështetje...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, e cilëson një ngjarje mjaft të rëndë atentatin me armë zjarri ndaj prokurorit Arjan Ndoj, ngjarje e regjistruar gjatë...

PD kundër ndarjes së reformës zgjedhore, Spaho: Zgjidhja, plani pesë pikësh

Partia Demokratike shprehet kundër ndarjes së reformës zgjedhore në dy faza, pas propozimit të bërë nga maxhoranca në komisionin e posaçëm. ''Është e pamundur...

Spaho për ”KJ”: Rama presion Europës, rezultat negativ me negociatat

Nga: Redjon Shtylla Qëndrimi i Francës për t’i thënë jo deri në 2020-n mosçeljes së negociatave me Shqipërinë është përforcuar edhe nga Holanda. Paraditen e...

Spaho tregon planin që ka opozita: Nuk do angazhohemi në protesta,...

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho i ftuar në emisionin “Aktualitet” në Fax News, të gazetarit Bejdo Malo, ka folur për reformën zgjedhore dhe për...

Spaho: Komisioni kundër Metës nuk ka më vlerë, Venecia thotë nuk...

Intervistoi: Jonida Halili -  Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho në një intervistë për gazetën “Koha Jonë”, deklaron se  vendi ndodhet në një krizë të thellë...

Spaho: Qeveri tranzitore, zgjedhje lokale dhe të përgjithshme në një ditë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, thekson se e vetmja zgjidhje e krizës politike në vend është ajo e mbajtjes së zgjedhjeve të parakoshshme....

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...