E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Edmond panariti

Etiketim: edmond panariti

Panariti: Kodi penal të ndëshkon me 10 vite për spërkatje perimesh,...

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka reaguar për gazin lotsjellës që ka përdorur policia ndaj protestuesve të shtunën, por dhe në protestat e kaluara....

”Jo vetëm nuk u perdorën por as nuk u kuptua se...

Nga Edmond Panariti AKU shqiptare do të mbeshtetet nga AKU e Irlandes, për sigurine ushqimore me një grant bujar te BE-së, prej 5 milion eurosh!...

Panariti: Modifikimi i kufijve entikë sjell luftë e destabilizim

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, ka komentuar çështjen e shumëpërfolur për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Panariti...

Panariti: Absurde! Prokuroria nuk ka kompetencë hetimi mbi një krim të...

Nga Edmond Panariti Kur Prokuroria nuk ka kompetencë hetimi mbi një krim të vetëdeklaruar! Përtej dhe shkuar absurdes! Prokuroria deklaron jo kompetencë, kur dikush shprehet...

Lëvizja e partive të vogla, Panariti: Fronti i ri opozitar nuk...

I ftuar në studion e Fax News, ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka komentuar sot lëvizjet e partive të vogla, shumë pak para zgjedhjeve...

Produktet buqësore me hormone, Panariti: Të kryen urgjentisht verifikime

Pas akuzave që tregtarët e zonës së Myzeqesë iu bënin prodhuesve për produktet buqësore të cilat sipas tyre ishin të pakonsumueshme për shkak të...

Panariti: Si ta shohim opozitën nga një kendveshtrim doktrinar marksist

Nga Edmond Panariti... Si ta shohim opozitën nga një kendveshtrim doktrinar marksist. Ja çfarë thone klasikët: "Thelbi i paqes është mungesa e opozitës ndaj socialisteve"....

Protesta e opozitës, ish-ministri: Shteti është i kapur dhe sistemi ka...

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti komenton protestën e paralajmëruar nga opozita sot, e cila sipas tij ka kauzë demokracinë. Në postimin e tij në...

Panariti: Flakja e mollëve dhe derdhja e qumështit është Agonia e...

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti me anë të një postimi ka rikthyer në vëmendje një ndër problematikat më të mëdha që po has bujqësia...

Panariti jep alarmin: Bujqësia shqiptare drejt falimentit

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti dha sot alarmin për gjendjen ku ndodhet bujqësia dhe fermerët. Sipas tij bujqësia po falimenton dhe qeveria duhet të...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

3 vite pas miratimit të ndryshimeve Kushtetuese, institucionet e kapura nga Rama

Nga: Oerd Bylykbashi "Gezuar" 21 korrikun! Si sot tre vite me pare ne keto ore, kujtoj ecejaket frenetike ne...

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...