Ballina Etiketimet Edmond Arizaj

Etiketim: Edmond Arizaj

Greta Thunberg, si instrumenti i ri në luftën e vjetër mes...

Nga Edmond Arizaj - Ne nuk e dime a ka, apo jo te drejte Greta Thunberg. Prandaj bejme ate qe dime te bejme me mire,...

Për Muçin dhe Vojsavën e Skënderbeut (në libër tani)

Nga Edmond Arizaj-  “Nena e Skenderbeut ishte me origjine serbe”. Keshtu vijon te perplase kembet ne toke Mustafa Nano, edhe ne nje liber botuar se...

Titujt bombastikë dhe “pazari” me të vërtetën

Nga Edmond Arizaj -  Tragjike! Katastrofë! E paparë! Çfarë po ndodh? Ja çfarë ndodhi! Nuk do ta imagjinoni...mos e bëni këtë veprim...ja kush është...çfarë i tha... Janë...

Rrezikuam ekstremizëm fetar në ditën e tolerancës

Nga Edmond Arizaj Nuk e di sa real ishte, por unë të premten ndjeva rrezik. Një ditë që nisi me urime, me shënja dashurie, me...

A ta dhj*s pak dhe unë atdheun?

Nga Edmond Arizaj Jo se po marr leje. Në fakt askush nuk merr leje, as të paktën në ndërgjegje. I referohen Konicës, edhe përpiqen t’i...

Zoti fshatar, boll u qave!

Nga Edmond Arizaj/Ti qe po ankohesh se te erdhi lumi e te mbyti delet. Ti qe po shfryn per te gjitha qeverite. Ti qe po qahesh...

Betejë Ramës, jo stadiumit!

Nga Edmond Arizaj/A i duhej Shqipërisë “Rruga e Kombit”? shumë atëherë thanë jo. E kundërshtuan, e sulmuan, e akuzuan. Por Sali Berisha vendosi, dhe u...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Kryeministri Rama: Ose Rudina Hajdari kryetare, ose ju shkriva grupin!

Sherri nuk ndalon te grupi "demokrat" në parlament. Pas njoftimit për shkarkimin e Rudina Hajdarit me shkresë...

FORUM

Shije e ulët në letërsi

Nga Edi Rama Vendimi i Akademisë Suedeze për dhënien e çmimit Nobel në Letërsi Peter Handke-s javën e...

Demagogjia banale e Ramës: “Fajin na e ka Europa”

Nga Fatos Lubonja Edi Rama nuk resht së deklaruari, në mënyrën më sipërfaqësore, se shkaku i mospranimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com