Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Rama takon homologun turk: Plan për bashkëpunimin ekonomik

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Turqi ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin Binali Yildirim. Gjatë takimit dy kryeministrat kanë diskutuar për...

Albanian Airlines nis në fund të këtij viti

Kryeministri Edi Rama, që ndodhet për një vizitë në Turqi, pati një takim me Ilker Ayci, drejtor i Bordit të Komitetit Ekzekutiv të Turkish...

“O zotni, problemet duhet t’i dish vetë, se ndryshe vetëqeverisim ne”,...

Kryeministri Edi Rama vijon me replikat e tij me komentuesit në Facebook, në disa prej postimeve që bën. Një prej komentuesve i thotë kreut...

Berisha: Rama mori 2.7 milionë shuplaka nga shqiptarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve. Sipas tij, Qeveria e Edi Ramës ka marrë 2.7 milionë shuplaka, duke ju referuar votës kundër...

Rama në Stamboll: Shqipëria ka rezerva gazi dhe nafte të pashfrytëzuara

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në Kongresin Botëror të Naftës që mbahet në Stamboll të Turqisë. Në fjalën e tij, Rama ka bërë...

Rama publikon platformën e bashkëqeverisjes me qytetarët. Çfarë përmban ajo

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me postimin e një drafti që e quan Platformën e bashkeqeverisjes me qytetarët shqiptarë Me anë...

Mjeku nxjerr bllof Edi Ramën për ndryshimet në administratë

Tre herë i dhanë “paralajmërim për pushim nga puna” dhe të treja herët Petrit Vargu, mjek i QSUT e fitoi gjyqin. Thirrjes së Edi Ramës...

Ja plani “sekret” i Ramës dhe mundësitë për ta zbatuar… (Pjesa...

Meta u nxeh dhe inatos keqas me këtë “pabesi”, por ndërkohë Rama e kishte studiuar tipin e tij, Meta e kishte hatërmbetjen, të fortë,...

Rama kërcënon: Nëse ministrat teknikë nuk ikin vetë, do gjejmë një...

Kryeministri Edi Rama ka kërcënuar se nëse nuk largohen vetë, do t’i duhet të ndjekë një rrugë tjetër me ministrat teknikë! Rama e ka quajtur...

Rama: Gramoz Ruçi, kryetar i Kuvendit

Kryeministri Edi Rama ka dhënë pëlqimin e tij publikisht se për postin e kreut të Kuvendit do të donte të ishte Gramoz Ruçi. I ftuar...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com