E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet E drejta e autorit

Etiketim: e drejta e autorit

E drejta e autorit, kush vjedh dënohet 3 vjet

E drejta e autorit është një tjetër objekt i këtij projektligji dhe prashikohen ndryshime rrënjësore. Sipas nenit 3 të këtij projektligji ata që do...

Brandet dhe e drejta e autorit – 870 aplikime për regjistrim...

Mbikëqyrja e të drejtave të autorit, të markave, brandeve e gjithçka ka të bëjë me të drejtën industriale do të trajtohet nga ekspertë të...

Taksa/Ja sa do të paguajnë lokalet për të drejtën e autorit

Metodologjia dhe tarifat për veprat e mbrojtura nga ligji i autorit nga Sporteli Unik- përfaqësuesi i Agjencive për të drejtat e Autorit- do të...

Fuqizohet e drejta e autorit

Miratohen 3 vendime të rëndësishme për reformimin e plotë të ligjit për të drejtat e autorit Pas miratimit të ligjit të ri për të drejtat...

Hyn në fuqi ligji për të drejtën e autorit

Ka hyrë në fuqi ligji për të drejtat e autoriti miratuar në Kuvendin e Shqipërisë në 31 mars 2016. Ligji shënon një ndryshim të rëndësishëm...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...