Ballina Etiketimet Durres

Etiketim: Durres

Rama në Durrës: S’ka vend për panik, tërmeti i djeshëm nuk...

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Durrësi se situata e panikut ka kaluar dhe se tashmë po punohet për strehimin e familjeve që do të...

Ushtria nis ngritjen e kampit për të pastrehët në Durrës

Për banorët, shtëpitë e të cilëve janë prekur nga tërmeti dhe janë në rrezik për banim, apo edhe krejt të pabanueshme është vendosur ngritja...

Dëmet nga tërmeti; 130 shtëpi dhe 7 pallate të dëmtuar, 105 persona...

Tërmetet që goditën sot Shqipërinë kanë shkaktuar dëme të mëdha. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në orën 19:30 informoi se nga lëkundjet janë dëmtuar...

Braçe: Qeveria mbledhje urgjente pas tërmetit

Zv-kryeministri erion Braçe u shpreh për Top Channel se insititucionet shtetërore janë në gatishmëri për ti dhënë ndihmën e parë qyetarëve. “Tërmetet nuk parashikohen dot....

Sizmiologu Ormeni: Tërmeti më i fortë në 40 vite, 60 lëkundje...

Sizmiologu Rrapo Ormeni është pyetur përmes linjës telefonike në studiot e A2 për tërmetin e sotëm që goditi Durrësin dhe u ndje në pjesën...

Presidenti Meta në epiqendrën e tërmetit, në Durrës: Të jemi të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet në qytetin e Durresit, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit të fortë 7.5 ballë që goditi Shqipërinë. Ditën e...

Këshillat, si të veproni kur ka lëkundje të forta termeti

Tërmetet e ditës së sotme kapën të papërgatitur shumë qytetarët. Po ju sjellim një manual të thjeshtë se çfarë duhet të bëni në rast se...

Shkencëtarët: Si renditet Shqipëria në Europë për rrezikun nga tërmetet

Shqipëria është në zonën e rrezikut për sa i përket rrezikut nga aktiviteti sizmik. Sipas një raporti të fundit nga dy shkencëtarë amerikanë, vendi...

VIDEO- Paniku në Durrës, klientët dalin me vrap nga lëkundjet e...

Tërmeti që lëkundi Shqipërinë sot rreth orës 16:00 ka shkaktuar panik tek të gjithë banorët. Në pamjet e siguruara nga kamerat e një lokali në...

Shqipëria lëkundet. Tërmet 5. 8 dhe 7.5 ballë. 68 të lënduar...

Tre tërmete të fuqishme kanë goditur sot Shqipërinë e Mesme. Lekundje të forta janë ndjerë në Durrës dhe në kryeqytet duke shkaktuar panik te...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu                                    Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para...

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com