Ballina Etiketimet Durres

Etiketim: Durres

4 pallate dhe dhjetëra banesa shpallen të pabanueshme në Durrës, 1700...

Katër pallate dhe dhjetra banesa janë shpallur të pabanueshme, ndërsa 1700 shtëpi kanë pësuar dëme nga lekundjet e tërmetit me magnitudë 5.8 ballë që...

Mashtrime me sigurimet e makinave, arrestohet në Durrës 21-vjeçari nga Dibra

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin e koduar “Siguracioni” për goditjen e falsifikimit të siguracionit të automjeteve duke arrestuar një 21-vjeçar nga Dibra. Finalizimi...

Dekonspirtohet operacioni i kokainës në Durrës? Në hetim dhe zyrtarët e...

Operacioni për zbulimin e trafikut të 137 kilogram kokainë nga Ekuadori në Shqipëri dyshohet se u dekonspirua. Për këtë qëllim, por dhe për të...

Denoncimi te Berisha: Gjakoset në zyrë nëndrejtori i Kadastrës në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kadastrën e Durrësit. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim në faqen e tij në...

Durrës, kapen dy kontenierë me kokainë, ishin nisur nga Greqia

Një tjetër grup i trafikimit të kokainës drejt Shqipërisë është vënë në ndjekje prej Prokurorisë greke dhe asaj shqiptare. Rreth 45.8 kilogramë kokainë është sekuestruar...

“Revizori” i Gogol/ Komedia në skenën e teatrit të Durrësit

Këtë fundjavë, Durrësi çel sezonin e ri artistik me një nga kryeveprat e letërsisë botërore, komedinë “Revizori” të shkrimtarit rus Nikolai Gogol. Me regji të...

Pas tërmetit të fortë, në Durrës vazhdojnë lëkundjet

Kanë vazhduar përgjatë mëngjesit të sotëm të tjera lëkundje normale në Durrës, pas tërmetit të fuqishëm të pak ditëve më parë. Më shumë sesa...

Vazhdojnë lëkundjet në Durrës, pas tërmetit të fortë

Kanë vazhduar të tjera lëkundje normale në Durrës, pas tërmetit të fuqishëm të pak ditëve më parë. Më shumë sesa të ndjera nga vetë banorët,...

Fundshtatori shqiptar; tërmet, përmbytje, rrufe dhe pa shpresë

Prej pesë ditësh Shqipëria po përjeton situata ekstreme natyrore. Të shtunën gjithë vendi u trondit nga një tërmet i fortë, më i rëndi i...

Dëmtohet rrjeti i tensionit në Durrës, një pjesë e qytetit pa...

Rrjeti i tensionit të lartë në Durrës është dëmtuar duke bërë që një pjesë e qytetit të mbes pa energji elektrike. “Nga raportimi i fundit,...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com