E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Durres

Etiketim: Durres

Sezoni veror në Durrës, Policia-shoferëve: Respektoni sinjalistikën

Në kuadër të sezonit veror, njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës, ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike...

”Ishte xheloz”, daja i autorit tregon arsyet e krimit

Daja e autorit të krimit në familje në Durrës, ka treguar detaje nga motivet që mund të kenë çuar, Adriatik Kukës të vriste gruan...

Skandal në Durrës. Gjykata shkel Kushtetutën me urdhër të Ramës

Një shkelje e paprecedentë kushtetuese ka ndodhur sot në Gjykatën e Durrësit. Dy ditë pasi kjo gjykata ka dhënë një vendim të ligjshëm për...

Lajthit Rilindja: Nuk njohim vendimet e gjykatave për 30 qershorin

Partia Socialiste nuk do të njohë vendimin e Gjykatës së Durrësit që refuzoi dhënien e mandatit për kandidaten e saj për kryebashkiake. Numri dy...
Vendimi i Gjykatës Durrës

Gjykatat e Durrësit dhe Tiranës nuk japin mandatin e kryebashkiakut për...

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Trupi gjykues i kryesuar nga Mimoza Margjerka...

Durrës, çlirohen nga privati hapësirat publike në plazhe

''Task-Forca'' e ngritur në Prefekturën e Durrësit, po vijon inspektimin e të gjithë vijës bregdetare. Qytetarët kanë shprehur hapur irritimin e tyre për mungesën e...

Mbi 12 mijë udhëtarë me tragete drejt Durrësit

Mbi 12 mijë udhëtarë kanë mbërritur në Durrës me tragete gjatë javës së parë të muajit korrik, ndërsa rreth 6.500 të tjerë i kanë...

Shënohet viktima e radhës në plazhin e Durrësit, vdes i moshuari

Është shënuar viktima e radhës në bregdetin shqiptar, gjatë këtij sezoni turistik. Policia raporton se ka humbur jetën një tjetër pushues, rreth 70 vjeç,...

Shqiptarët “mësyjnë” në det për të shpëtuar nga vapa

Tirana është zbrazur këtë të diel për shkak të temperaturave të larta. Qytetarët kanë zgjedhur bregdetin për t’i “shpëtuar” të nxehtit që ka përfshirë vendin...

Kujdes sot në plazh. Kanë plasur kandilat

Per të gjithë ata që kanë vendosur ta kalojnë të dielën në plazhin e Durrësit, duhet të kenë kujdes kur hyjnë në det. Zona nga...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...