E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Durres

Etiketim: Durres

Durrës, katër shkolla nuk hapin dyert

Dje 480 mijë nxënës nisën vitin e ri shkollor por jo të gjithë janë në shkollë. Shkolla 9-vjeçare “Jusuf Puka”, ajo “Hajdar Dushi” si...

AKU bllokon 27 ton fileto pule dhe 19 ton kafe, vinin...

AKU ndëshkon me 5.5 milion lekë gjobë 3 supermarkete në Tiranë. AKU ndalon hyrjen e 46.2 ton produkte të pasigurta nga Brazili. Drejtoria Rajonale...

Durrës/Rreth 648 mijë udhëtarë me tragete në 8 muaj

Tragetet e linjave Durrës-Bari, Durrës-Ankona dhe Durrës-Trieste e kthim gjatë periudhës janar-gusht të këtij viti kanë transportuar më shumë udhëtarë dhe mallra se sa...

Shkolla “Demokracia” e rrethuar nga ujërat e ndotura

Viti akademik nis më 16 shtator dhe përgatijet kanë nisur që prej së hënës por në disa zona të Durrësit, komuniteti është i shqetësuar...

Durrës, nis aksioni i largimit të kioskave pranë shkollave

Ndonëse viti i ri shkollor nis pas dy javësh, Bashkia e Durrësit po merr masat paraprake, duke nisur me aksionin e largimit të të...

Policia jep detaje nga mbytja e vajzës 7 vjeçare në Durrës

Mesditën e sotme, një vajzë 7 vjeçare nga Podujeva është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas raportimeve, mësohet se e mitura E.H. është asfiksuar nga...

13 grabitje në Durrës, arrestohet 34 vjeçari

Policia ka arrestuar në flagrancë një 34 vjeccar në Durrës i akuzuar për grabitjen e 13 banesave në Durrës. Shtetasi D.T., 34 vjeç, banues në...

Në Durrës zbulohet sistemi mijëravjeçar i furnizimit me ujë

Nëntoka e lagjes 11 në qendër të Durrësit i ka befasuar përsëri arkeologët me një zbulim të ri, ndërsa bashkëjetesa e ndërtimeve të fundit...

Fluks udhëtarësh, në 4 ditë rreth 26 mijë pasagjerë drejt Italisë

Në portin e Durrësit ka nisur rikthimi masiv i bashkëatdhetarëve që kaluan pushimet verore pranë familjeve të tyre në vendin tonë, Kosovë dhe Maqedoni....

Turisti rrëzohet nga Veliera e Durrësit

Një turist është plagosur dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën pasi ka rënë aksidentalisht nga 10 metra lartësi. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com