E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Duncan Norman

Etiketim: Duncan Norman

Britania pro negociatave me Shqipërinë, por “në fund të muajit dalim...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Duncan Norman shprehet se vendi i tij do të japë vlerësim pozitiv për çeljen e negociatave. Duke...

Norman: Bandat kriminale drejtohen nga burgu

Ambasadori britanik në Tiranë Duncan Norman, ka ngritur shqetësimin se bandat kriminale, në shumë raste drejtohen nga burgu. Në prezantimin e masterplanit për zhvillimin e...

Ambasadori britanik e pranon: Situatë e pazakontë

Ambasadori britanik në Shqipëri, Duncan Norman, thotë se situata është e pazakontë dhe se idealja do të ishte që njerëzit të kishin mundësi zgjedhjeje...

Ambasadori i Britanisë i shkon Bashës në zyrë

Në një kohë kur situata politike është shumë e ndezur në Shqipëri, ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman ka zhvilluar paraditen...

Ambasadori britanik: Zgjidhja e krizës vetëm me dialog mes palëve

Ambasadori britanik Duncan Norman i pranishëm sot në Shkodër, në një prononcim për “BalkanWeb” është ndalur gjerë e gjatë te situata politike në vend dhe te...

PD mbledh Kryesinë, Basha takim me ambasadorin anglez

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot një takim në selinë e PD-së, ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman. Basha...

Basha pret ambasadorin britanik në selinë e PD

Këtë të premte, një ditë pas protestës së opozitës pranë godinës së Parlamentit dhe Drejtorisë së Policisë në Tiranë, kreu i PD-së, Lulzim Basha...

Djegia e mandateve, Ambasadori britanik takon Bashën

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar sot pasdite me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas...

Ambasadori britanik: S’ka shumë peshq të mëdhenj, por duhen kapur

Ambasadori i Britanisë, Duncan Norman, në intervistë për ''Ora News'' foli edhe për peshqit e mëdhenj. Ai tha se në Shqipëri nuk ka shumë...

Ambasadori i Britanisë: Peshqit e mëdhenj janë ende në oqean

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman tha se peshqit e mëdhenj janë ende në oqean. Gjatë fjalës së tij në aktivitetin...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com