Ballina Etiketimet Duka

Etiketim: duka

Duka-Dakos: E ke fundin afër!

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Repolitix”, kryebashkiaku Vangjush Dako tha se gjatë gjithë fushatës në vitin 2013, Agron Duka ka pasur si krah të djathtë Jasin...

Ndeshja me Islandën, Duka: Do shkojmë për fitore

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, analizon fundin e sezonit, ku shfaqet optimist për Kombëtaren përpara trasfertës së 8 qershorit në Islandë....

Paradoksi i Ramës, Duka: Letrat drejtoja Kujtim Gjuzit, jo Bashës

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka sheh një paradoks në sjelljen e kryeministrit Edi Rama sa i përket përpjekjes për të dalë nga...

Aleatët e PD-së në Fier: Qeveria tranzitore, e përberë nga njerëz...

Pas Tiranës dhe Durrësit, ''Forumi për zgjedhje të lira'', i organizuar nga ''Grupimi i Qendrës së Djathtë'', është ndalur në qytetin e Fierit. Aleatët...

De Biazi në Shqipëri: Ja çfarë fola 5 orë me Dukën…

Ish-trajneri i Kombëtares, i cili shkroi historinë me kuqezinjtë, është shfaqur sërish në kryeqytetin shqiptar, por këtë herë asnjë prej këtyre pyetjeve që ngrenë...

Flasin aleatët e Bashës: Palët të ulen për marrëveshje

Në situatën ku është aktualisht politika shqiptare, dy aleatët e partisë demokratike, Fatmir Mediu dhe Agron Duka mendojnë se përtej çdo gjëje tjetër më...

Kombëtarja, Duka mbështet vendimin e Panuçit

Nga sot fillon aventura e përfaqësueses kuqezi për Kampionatin Europian Euro 2020. Grumbullimi i parë ka nisur me surprizën e përjashtimit të Tomas Strakoshës,...

Duka: Formalizimi i klubeve dhe ndërprerja e “bojkotit” nga nesër

Dhuna në stadiume ishte sot objekt i një tryeze të gjerë, të organizuar nga FSHF-ja, me praninë e grupeve të interesit dhe qeverisë. Shkak...

Kriza në futboll, Duka takim sekret me Ramën

Ndalimi i futbollit në Shqipëri për shkak të dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, ka vënë në lëvizje edhe politikën. Presidenti i federatës, Armand Duka ka...

Çoi Braçen në gjyq për shpifje, Duka: Dëgjova kryeministrin

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ishte i ftuar këtë mëngjes në emisionin “Wake Up”, ku ka folur ndër të tjera edhe...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...