E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Motra e Dua Lipës në fokusin e mediave të huaja, ja...

Të vetmit të fashmëm në shtëpinë e këngëtares Dua Lipa nuk do të jetë vetëm ajo dhe babai i saj Dukagjini. Duket se edhe motra...

Dua Lipa i përgjigjet akuzave për “photoshop”, publikon fotot

Edhe Dua Lipa si të gjithë personazhet e tjerë publikë përballet shpesh me komente nga më të ndryshmet, ndonjëherë edhe të çuditshme. Së fundmi...

Dua Lipa ndahet nga i dashuri 18 muaj pas ribashkimit, ja...

Dua Lipa është ndarë nga partneri i saj Isaac Carew. Dyshja ishte pajtuar vetëm 18 muaj më parë, por burime për “The Sun” bëjnë...

Dua Lipa thyen rekord me albumin e fundit

Me 2 çmime "Grammy" dhe me një numër klikimesh shumë të lartë, Dua Lipa është një nga artistet më të suksesshme në botë. Së fundmi,...

Dua Lipa thyen rekord klikimesh në mënyrë globale

Dua Lipa është një prej shqiptareve më të famshe dhe më të suksesshme në botë. Këngëtarja është vlerësuar së fundmi me dy çmime Grammy. Në një...

“Dua Lipa e rrezikshme dhe e armatosur”

Përveç se një nga këngëtaret më të suksesshme, tashmë Dua Lipa është dhe një nga personazhet më të ndjekur në ‘Instagram’. Gjithashtu ajo është shumë...

Mami i Dua Lipas kthehet pas në kohë, me veshje tradicionale...

Mami i Dua Lipas, Anesa është kthyer pas në kohë. Ajo ka publikuar në Instagram një foto me veshje tradicionale të vitit 1997. "Ari i qëndisur...

Dua Lipa shkëlqen në Kanë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ishte e pranishme në festivalin e Kanës. Ajo rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve pasi arriti mbrëmjen e së mërkurës për të...

Dua Lipa pro abortit

Dua Lipa është shprehur publikisht kundër ilegalizimit të abortit, që u firmos sot nga guvernatori i Alabamas, Kay Ivey. Në vazhdën e protestave të shumta...

I dashuri i Dua Lipës “harron” bukuroshen shqiptare, gjithë sy te...

Dua Lipa është shoqëruar nga i dashuri në ngjarjen kryesore të modës në botë – MET GALA 2019. Modeli dhe kuzhinieri britanik Isaac Carew, mesa duket e ka...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Andi Bushati: Lexo “Bild-in” dhe marsho drejt 30 qershorit

Nga Andi Bushati - Zbulimi i përgjimeve të vjedhjes së votave në Dibër, pas dëshmive të kasaphanës...

Mjaft interpretime politike! Presidenti është i Republikës, Republika është e qytetarëve

 Prof. Lisen Bashkurti-  Në pështjellimin e sotëm politik retorika propogandistike po përpiqet që të përkeqësojë situatën, duke hedhur...