Ballina Etiketimet Dronë

Etiketim: dronë

Dronë dhe helikopterë, masa të forta sigurie për panairin ndërkombëtar të...

Më shumë se 5.000 forca të policisë lokale, por edhe nga Athina janë mobilizuar në operacionin e sigurisë, në prag të hapjes së panairit...

Kolumbia i shpall luftë me dronë kokainës

Dronët do të shërbejnë në betejen e shtetit kolumbian me trafikantët e kokainës.  Presidenti i këtij vendi, Juan Manuel Santos, ka autorizuar përdorimin e...

Rusia krijon “rrezen e vdekjes”, shkatërron dronat 1 km larg

Zyrtarët rusë kanë zbuluar një “armë me rreze” që mund të çaktivizojë dronët. Mostra e parë e armës është zbuluar në ekspozitën sekrete të Ministrisë...

Drogë në burgun e Larisës, shqiptarët plan me “drone”

Disa të dënuar shqiptarë në burgun e Larisës, kanë dashur lëndë narkotike dhe me një mënyrë të pazakontë, ata përdorën teknologjisë. Nëpërmjet dronit, ata janë përpjekur...

Shpërthen diga, vala gjigante (Foto)

Kohët e fundit përdorimi i dronëve, sjell për publikun imazhe dhe vende të magjishme, e tillë si rasti në Kinë. Foto spektakolare me dron...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com