E shtunë, Qershor 15, 2019
Ballina Etiketimet Drogës

Etiketim: drogës

Shtrirë në rrugë me duar pas, si u kapën shpërndarësit e...

Policitë e tre rretheve kanë vepruar së bashku për të goditur një grup të shpërndarësve të drogës. Pesë të arrestuar, 3 nga Kruja dhe...

Goditet grupi i trafikimit të drogës, shqiptari plagos rëndë rumunin kur...

Një bandë e specializuar në trafikimin e lëndëve narkotike është shkatërruar nga policia italiane ditën e sotme. Mediat italiane raportojnë se mes të arrestuave dy...

Rini mes drogës dhe alkoolit, çdo ditë 4-5 të intoksikuar paraqiten...

Mesatarisht 5 të rinj çdo ditë kërkojnë ndihmë mjekësore në spitalin e Fierit për shkak të intoksikimeve nga përdorimi i drogërave dhe alkoolit. Mjekët...

Paratë e drogës dhe korrupsionit, arsyeja e rënies së euros në...

Rënia e euros dhe vlerësimi i i lekut në tregun valutor nuk mund të shpjegohen me hyrjet e valutës në rrugë formale. Është ky...

Brenda “kampit” të seksit me vajza 13 vjeçare të lordit të...

Dosja hetimore rreth lordit famëkeq të drogës Joaquin Guzman, i njohur si 'El Chapo', përmbajnë pohimet e dëshmitarëve, sipas të cilëve ai kishte marrëdhënie...

Trafikoi dy tonë hashash në Itali, arrestohet i shumëkërkuari. Emri

Pas mbi dy vjet kërkimesh, u bë e mundur të arrestohej sot një person që në gusht të 2016-ës i kishte shpëtuar policisë italiane,...

Bënte kërcënime për pazaret e trafikut të drogës, arrestohet 36-vjeçari shqiptar...

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar së fundi nga policia italiane, i cili akuzohet se ka kryer kërcënime të ndryshme ndaj personave të ndryshëm për...

Kosovari i laboratorit të drogës në Has, lirohet nga policia pas...

Aksioni i policisë shqiptare në Has i cili u trumbetua si një nga arritjet më të mëdha të uniformave blu, ishte blof që në...

“Babi do arkëtojë 500 mijë euro”, përgjimet për anëtarin e rrjetit...

Në dosjen voluminoze të Prokurorisë për grupet kriminale në vend të goditura nga operacioni "Volvo 4", rezulton që shtetasi Hajri Seferi, ndërmjetës midis grupit...

VIDEO/ Operacioni në Tiranë, si u kapën shpërndarësit e drogës dhe...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pas një operacioni në orët e mbrëmjes së...

EDITORIAL

Paralajmërohet shkrirja e parlamentit ilegjitim

Parlamenti duhet të ketë 140 deputetë. Mëqënëse tani nga listat nuk ka më deputetë, ndonëse të blerë...

FORUM

Sulmi frontal i Ramës ndaj opozitës, tregon rreziqet e shtetit njëpartiak

Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur...

Kufiri i çmendurisë!

NGA LUÇIANO BOÇI Si kurrë më parë në vendin tonë çmenduria, budallallëku e hajvanllëku, si vektorë të së...