E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Drithera

Etiketim: drithera

Pica në mëngjes më e mirë se drithërat

Menuja kryesore e pjesës më të madhe të dietologëve në mëngjes janë drithërat, shoqëruar me një gotë qumështi me një sasi të moderuar sheqeri. Por,...

Këshilla kineze për të ruajtur linjat

Mjekësia kineze na mëson që një dietë e ekuilibruar siguron shëndetin tonë mendor, fizik dhe shpirtëror. Nga ana tjetër një dietë e varfër në...

Dieta e Katy Perry, e lehtë për t’u ndjekur

Katy Perry është një këngëtare mjaft e dashur në mbarë botën, me një zë potencial. Por zërin ndoshta nuk mund t’ia kopjojmë, por dietën...

Sa ton drithëra prodhon në një vit Shqipëria? Zonat që kryesojnë...

Prodhimi i drithërave në vitin 2016 është rritur në 698.400 ton. Lajmi është dhënë në një raport të publikuar së fundmi nga Instituti i...

Ushqimet që largojnë lodhjen

Nganjëherë e tërë dita na shkon me ndjesinë e të qenit i lodhur, gjë e cila na pengon edhe produktivitetin në punë. Por studimet...

Pesë ushqimet fantastike që rregullojnë metabolizmin

Metabolizmi është proçesi i shndërrimit te ushqimeve dhe pijeve që ne konsumojmë, në energji. Ju mund të rrisni ritmin e rënies në peshë, duke...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com