E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Shehaj

Etiketim: Dritan Shehaj

Nëntetar Dritan Shehaj, personazhi i muajit

Nëntetar Dritan Shehaj është vlerësuar si personazhi i muajit në Forcën Detare shqiptare. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka shpreht se ''Nëntetar Dritan Shehaj shërben...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...