E premte, Nentor 22, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

Që askush të mos mbetet vetëm…

Nga Dritan Kaba Në fillim ata iu sulën… Në fillim ata iu sulën Socialistëve dhe unë heshta – sepse nuk isha socialist Pastaj ata iu sulën Sindikalistëve dhe unë heshta...

Elbasan, marshimin kundër krimit, pro paqes e printe Taulanti i Rilindjes

Nga Dritan Kaba Ishin mbledhur me qindra qytetare, se bashku me perfaqesuesit e besimeve fetare per te zhvilluar nje marrshim pro paqes, kunder krimit. Sa pane...

Kapriço qe kushtoi 13 milionë euro

Nga Dritan Kaba 13 milion eurot e kapriços Rama, do ikin nga shkollat, spitalet, ndihma sociale, investimet publike, nga djersa e gjaku i familjeve shqiptare. Ne...

Gënjejnë NATO-n, jo më shqiptarët

Nga Dritan Kaba Ne buxhetin qe pritet te miratohet neser, qeveria e rilindjes genjen hapur NATO. Rritja e buxhetit te mbrojtjes eshte nje skandal, duke futur...

Investitorët e huaj, Fadi Mitri dhe këshillat e kryeministrit

Nga Dritan Kaba Rama sot: Mos takoni gazetarë e mos lexoni gazeta se ju pengojnë në sistemin tretës Shumë reale! Biznesmenët duhet të takojnë e...

Jam kundër bojkotit të Ramës!

Nga Dritan Kaba Pikerisht keto dite qe ate nuk e mbajne nervat nuk duhet bojkotuar Po e bojkotoni ne nje dite qe ai nuk ka argument...

Dritan Kaba: Oligarkia në protestë?!

Nga Dritan Kaba Ndodh vetëm në Shqipëri. Marrshim proteste nga oligarkët. Po protestojnë për të drejtat e tyre!!! Nuk i mbushin koncensionet e dhëna nga...

Dritan Kaba: Zgjohu Grida!

Nga Dritan Kaba/ ZGJOHU GRIDA! Grida ka dale tre here ne TV dhe ka thene te njejten gje per LSI. Zgjohu Grida nga gjumi! Bej ndonje pune, jo...

Ulërimë për drejtësinë

Nga Dritan Kaba Këto do të bëjnë drejtësinë, injorantë të klasit të parë. Nga këta presim të rregullohet drejtësia. SKANDAL dhe TURP Tani këta do të japin...

Kjo është “Rilindja”, të gjithë aplikojnë për loto në SHBA

Nga Dritan Kaba Lajmi i lotarisë, më i klikuari Lajmi më i klikuar është njoftimi i Ambasadës së SHBA-së për lotarinë. Këtë vit do të bëhen 400...

EDITORIAL

15 organizata thirrje Qeverisë “Rama”: Tërhiq ligjin e gjobave dhe censurës për gazetarët

Dy projektligjet e qeverisë “Rama” që sanksionojnë censurën dhe gjobat ndaj mediave dhe gazetarëve janë kundërshtuar ashpër...

FORUM

10 gozhdat e PPE në “arkivolin” e Ramës

Nga Oerd Bylykbashi Rezoluta e Partisë Popullore Europiane e miratuar dje, heq çdo dyshim: Edi Rama është një...

Dialogu do të shënonte fillimin e zgjidhjes së krizës

Nga: Ylli Manjani Presidenti i Republikës është institucioni publik legjitim që të thërrasë një tryezë të hapur të...