E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

“Solidaritet” për fytyrën e nxirë të Edi Ramës

Nga Dritan Kaba - Hipokrizia më e madhe e prodhuar nga post-zjarri i Notre Dame, është pagesa e 100 mijë eurove nga taksat e shqiptarëve....

Dy anët e medaljes së Rilindjes

Nga Dritan Kaba - Dy anët e medaljes së Rilindjes. Ne opozite nxirrte deputetet te mbronin hotelin e deputetit te tyre qe ishte ndertuar duke...

Edhe lopët duan të ikin!

Nga Dritan Kaba- Edhe lopët duan të ikin! Numri i deleve eshte pergjysmuar. Siperfaqet e pambjella jane shtuar. Ndersa ka filluar marrja e serave me qera,...

Dhunohet gazetari kritik ndaj qeverisë (VIDEO)

Dhunës së djeshme të policisë, gjatë protestës së djeshme të opozitës, përveç pleqve dhe fëmijëve, nuk i ka shpëtuar as gazetari Dritan Kaba. Siç shihet...

Pasuroni dijet tuaja!

Nga Dritan Kaba PASURONI DIJET TUAJA! Beje share te “mençurohen” sa me shume shqiptare! Ju ftoj te ndiqni gjenialitetin dhe njohurite poliedrike te ylllit Spiropali! Pas shpjegimeve me...

Nuk na e ka fajin Bolton!

Nga: Dritan Kaba Në analizën e bërë nga Çim Peka ka diçka, me të cilën nuk bie dakord. Nuk është faji i Bolton nëse ndodh...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake, u tregua idealist. E morën e plasën...

Gazetari denoncon mashtrimin e Ramës: Për gojëtarët e “Rilindjes”

Gazetari Dritan Kaba, ka denoncuar me fakte mashtrimin e kryeministrit Edi Rama, i cili në programin qeverisë ka premtuar që buxheti për arsimin të...

Shqipëria drejt rrudhjes së frikshme. Vepra me antikombëtare e rilindjes!

Nga Dritan Kaba - Nderkohe ne Shqiperi ulet ne menyre te frikshme numri i lindjeve! Shqiptaret jo vetem po pakesohen nga emigrimi por edhe nga...

VIDEO/ Ironizon gazetari: Zgjohuni o “shpellarë” francezë, mësoni nga kryeministri ynë

Gazetari Dritan Kaba, duke marrë shkas nga protesta disaditore në Francë, ka shpërndarë një video dhe ka ironizuar kryeministrin Edi Rama. “Këta "shpellarët" francezë me...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...