E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

“Lëri dacibaot Edi. Trego kush do paguajë 140 milionë Euro”

Gazetari Dritan Kaba, në një reagim në rrjetet sociale, pas letrave që kryeministri Edi Rama ka shkruar për Bashën, i kërkon kreut të qeverisë...

Edi, kush do i paguajë 140 milionë euro?

Nga: Dritan Kaba Broçkulliti sot nje ore. Ka nje jave, qe si majmuni hidhet dege me dege. Sot fatkeqesine per te degjuar fjalimet bajate, plot...

Falsifikimi i firmave, Kaba: Patozi duhet të shkojë për ndjekje penale

Pas akuzave të njëpasnjëshme për falsifikim firmash bërë nga partia BD, ka reaguar gazetari Dritan Kaba i cili në një shenim në facebook shkruan...

Protesta qytetare dhe shqetësimi i “analistëve” të borderove!

Nga Dritan Kaba - Disa “analistë” që hanë çorbën e qeverisë thonë që bllokimi i rrugëve dëmton ekonominë. Dhe kush e thonë?! Ata që nuk kanë shkruar...

“Solidaritet” për fytyrën e nxirë të Edi Ramës

Nga Dritan Kaba - Hipokrizia më e madhe e prodhuar nga post-zjarri i Notre Dame, është pagesa e 100 mijë eurove nga taksat e shqiptarëve....

Dy anët e medaljes së Rilindjes

Nga Dritan Kaba - Dy anët e medaljes së Rilindjes. Ne opozite nxirrte deputetet te mbronin hotelin e deputetit te tyre qe ishte ndertuar duke...

Edhe lopët duan të ikin!

Nga Dritan Kaba- Edhe lopët duan të ikin! Numri i deleve eshte pergjysmuar. Siperfaqet e pambjella jane shtuar. Ndersa ka filluar marrja e serave me qera,...

Dhunohet gazetari kritik ndaj qeverisë (VIDEO)

Dhunës së djeshme të policisë, gjatë protestës së djeshme të opozitës, përveç pleqve dhe fëmijëve, nuk i ka shpëtuar as gazetari Dritan Kaba. Siç shihet...

Pasuroni dijet tuaja!

Nga Dritan Kaba PASURONI DIJET TUAJA! Beje share te “mençurohen” sa me shume shqiptare! Ju ftoj te ndiqni gjenialitetin dhe njohurite poliedrike te ylllit Spiropali! Pas shpjegimeve me...

Nuk na e ka fajin Bolton!

Nga: Dritan Kaba Në analizën e bërë nga Çim Peka ka diçka, me të cilën nuk bie dakord. Nuk është faji i Bolton nëse ndodh...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...