E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

SPAK u kthye në S’NUK

Nga Dritan Kaba - Pas mosmiratimit nga KLP të kandidaturave të Besim Hajdarmatës dhe Dritan Prençit u hoq çdo dyshim, nëse e kishte ndonjëri, që...

Memecëria e socialistëve ndaj tradhtisë së Edi Ramës

Nga Dritan Kaba - Telefonata fake e Kryeministrit maqedonas Zaev tregon qartë tradhtinë e Edi Ramës ndaj Kosovës dhe Shqipërisë. Kjo tradhëti nuk është aspak...

“Qefliu” i pushimeve!

Nga Dritan Kaba - Pasi gatuan çorbën ambasadorët thonë se nuk jemi në 1913-ën. Në fakt kanë të drejtë se tani pas votimeve të 30...

Gazetari, Manjës: Shembulli ku injoranti ben te diturin….Ma nalt o burrë!!

Gazetari Dritan Kaba ka një propozim për kreun e Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, që të bëhet pjesë e kurrikulave mësimore. Sipas tij Manja është...

Mos u merrni me ato që do Rama

Nga Dritan Kaba Ju që merreni me flamurin grek, padashje po bëni lojën e Ramës. Ai e ka nxjerrë vetë atë foto, për ta përgënjeshtruar...

“Tre vjet burg…”/ Ironia e Kabës: Pjerin lexojani edhe Edit nenin,...

Gazetari Dritan Kaba ka reaguar në rrjetin social facebook me tone ironizuese ndaj kryeministrit Rama. Ai i ka kujtuar këtij të fundit, nenin 328/a të...

Mos i hidh ura zjarrit të përçarjes mes shqiptarëve

Nga Dritan Kaba – Mos i hidh ura zjarrit të përçarjes mes shqiptarëve. Flaket e ferrit do te duken si vale deti! Perçarja dhe vllavrasja qe...

Suela dhe përbindëshat e Rilindjes!

Nga Dritan Kaba - Arrestohet Suela Musta se paska votuar per nje licennce kabllori skandaloz, qe mund te shkoje maksimumi si investim 50 mije...

”Edi, t’du fort vllai”, Kaba 8 pyetje për Kryeministrin

Nga: Dritan Kaba Sot janë të dyzetat e gjyqit me Becchettin. Mediat janë të mbushura me Gjush akulloren, Niçen dhe me shumë “figura” të Rilindjes....

Zbulohet sekreti, si do i laje Rama 140 milionë eurot e...

Nga Dritan Kaba - Pas mbarimit të punës voluminoze për hartimin e gjashtë letrave drejtuar Bashës, Kryeministri i vendit ka hartuar një tjetër strategji kombëtare,...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Luan Rama: Ramush Haradinaj, përndryshe pesha e dinjitetit

Vlera e peshës së dinjitetit, e ka cilësuar Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, aktin e dorëheqjes së...

Mesazhi i Haradinajt: Kosova është e paprekshme

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj, tashmë kryeministër në dorëheqje, në profilin e tij në facebook ka treguar...