E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Hila

Etiketim: Dritan Hila

“Shengeni ballkanik”, Hila: Thikë pas shpine Kosovës. Xhufi: Po e trajtojmë...

Në emisionin “Arena” në RTV Ora është folur për shengenin ballkanik, që pritet të nënshkruhet nga Maqedonia e Veriut, Serbia dhe Shqipëria. Për këtë...

Lefter Çipa i Himarës

Nga Dritan Hila - Kur ishte fushata vendore e vitit 2011 dhe në Himarë konkurronte për PS-në, Gjergji Goro i cili më pas fitoi, Top...

Dritan Hila: Në Parlament nuk ka opozitë, por deputetë pa sigël...

I ftuar në emisionin Top Talk, gazetari Dritan Hila deklaroi se opozita e re në fakt nuk është aspak opozitë, por vetëm një grup...

Protesta e tensionuar, Hila: Soreca të mbajë protestuesit e vendit të...

Analisti dhe drejtuesi i emisionit "Arena" në Ora News tha se protestuesit edhe mund të ndeshen me policinë, pasi kjo është diçka normale. Referuar...

Hila: Unë Kadri? Nuk më bën të qesh humori i Ramës

Gazetari Dritan Hila i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, iu përgjigj etiketimit si "kadri" nga ana e kryeministrit Edi Rama. Hila: Kjo puna e...

Hila: Jo çfarëdo bidoni me markën “Made in Kosova” mund të...

Publicisti dhe ish-diplomati Dritan Hila ka reaguar për mosdekretimin e Gent Cakaj nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Duke ju referuar gjithë argumenteve të kreut...

Hila: Ministrin e ri të Jashtem e rekomandoi Baton Haxhiu, është...

I ftuar në edicionin e lajmeve në “Ora News” analisti dhe drejtuesi i emisionit “Arena” Dritan Hila ka komentuar ndryshimet në qeverinë shqiptare, ditën...

Hila: Intelekti i politikanëve në gjendje mjerane

Në studion e “Top Talk”, opinionisti Dritan Hila është treguar tepër i ashpër ndaj klasës politike në Shqipëri. Sipas tij, si mazhoranca edhe opozita “vërsul...

Pse e trashi zërin Rama në Pejë?

Nga Dritan Hila - Mbledhja e dy qeverive në Pejë, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, nuk kishte asgjë të re përsa i takon aspektit ekonomik. Vazhdon...

Si po e mbyt Niko Peleshi, Kolonjën!

Nga: Dritan Hila Hiqini rilindjes kolonjaret, leskoviqarët dhe permetarët, dhe i keni hequr shtyllën kurrizore. E pra nuk do kalojnë edhe shumë vite dhe këto do jenë...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com