Ballina Etiketimet Drejtësisë

Etiketim: Drejtësisë

Padia ndaj Bashës, Manjani: Kjo është drejtësia e pavarur?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për padinë ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe zyrtarëve të tjerët të PD-së. Në një reagim...

Rrjeti 5G. Manjani: A do lejojë SHBA që Kina të ketë...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për projektin e qeverisë shqiptare për të futur në përdorim rrjetin e komunikimit 5G. Manjani shprehet se...

Manjani: Kampi i muxhahedinëve, rrezik për akte terroriste

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se krijimi i kampit të muxhahedinëve në Shqipëri ka shtuar rrezikun për akte terroriste. I ftuar në studion e...

Manjani: Politika dhe Rama bënë çmos që të vonohej momenti i...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani përmes një reagimi në “Facebook” ka komentuar situatën politike në vend, ku kryefjala mbetet ‘JO’-ja e Bashkimit Europian për...

Zero shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, Halimi: Opinioni final i Venezias,...

Për ish-ministrin e Drejtësisë, Eduard Halimi opinioni final i Venecias, është një verdikt i mirëfilltë drejtësie. Në një reagim përmes rrjeteve sociale, Halimi shprehet se...

Manjani: Këta që s’gjejnë dot një drejtor për Kadastrën duan të...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për dorëheqjet e tre drejtorëve brenda një muaji në Kadastrën e Vlorës dhe projektet e qeverisë për...

Manjani: Ja përse ka gjithnjë mosbesim ndaj politikës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani thotë se i gjithë mosbesimi ndaj politikës vjen për shkak të mungesës së garës politike. Në një postim në “Facebook”,...

Ish-ministri i Drejtësisë: Presidenti s’ka shkelur asnjë nen të Kushtetutës

Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi deklaron se drafti i opinionit të Komisionit të Venecias nuk ka asnjë pikë të tij kur të thotë se...

Manjani: Presidenti nuk burgoset dhe nuk shkarkohet se ka nxjerrë një...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se presidenti i Republikës nuk mund të shkarkohet apo...

“Luftë krimit, ashpërsim të veprës penale”, Gjonaj: Ja pse duhet ndryshuar...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, teksa ishte e pranishme në Komisionin e Ligjeve, ku u shqyrtua dekreti i Presidentit Ilir Meta për kthimin në...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...