E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Drafti

Etiketim: drafti

Dënimet për sigurinë ushqimore/ Drafti: 15 vite burg shkaktarët e vdekjeve,...

Paralajmërimi i Kreut të Qeverisë për ndërhyrjen në Kodin Penal për të bërë të mundur ashpërsimin e dënimeve për shkelje të sigurisë ushqimore janë...

Drafti në Kuvend/ Shkrihen ALUIZNI, AKP dhe Hipoteka, krijohet “Kadastra”, në...

Agjencia e Legalizimeve, ajo e Kompensimit të ish-Pronarëve dhe ajo e Hipotekave do të shkrihen për të funksionuar në një njësi të vetme, në...

Personat që nuk mund të marrin tendera dhe koncesione

Qeveria i jep një tjetër goditje krimit tashmë jashtë mureve të burgut. Tetë kategori personash nuk do të kenë më të drejtë të marrin...

Vettingu në politikë, Ermonela Felaj: Drafti i PD-së një kopje e...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, e ftuar në studion e ‘Report Tv’ ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend lidhur me situatën politike dhe...

Koncesionet dhe PPP-të, Drafti: Rritje e kontrollit, të raportohet mbi ecurinë...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka gati ndryshimet në ligjin “Për koncesionet dhe partneritetin Publik Privat”, nëpërmjet të cilit synon të rrisë kontrollin e...

Drafti në Kuvend – Hetimi i zyrtarëve të korruptuar, reformohet Policia...

Policia gjyqësore do t’i nënshtrohet një reforme të thellë për t’u kthyer në një prej strukturave bazë që do të hetojë korrupsionin e zyrtarëve...

Drafti/ Vetingu i Policisë në tre faza, sipas sistemit “Ujvarë”

Vetingu në Policinë e Shtetit, Gardë dhe SHÇBA, që u prezantua sot në Kuvend si projektligj nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, do të...

Drafti/ Sa do iu kushtojë shqiptarëve katalizatori i makinës për të...

Ministria e Mjedisit dhe ajo e Transporteve po hartojnë një draft i cili do të ndryshojë normat e shkarkimit të gazrave të mjeteve në...

Aministia, qeveria miraton draftin me dhjetëra kategori përfituesish

Qeveria miraton draftin për amnisti ndaj të burgosurve. Drafti, i cili iu dorëzua kabinetit të ministrave nga ministria e Drejtësisë, parashikon dhjetëra kategori përfituesish. Risia...

Drafti i buxhetit për 2017-ën mbërrin në Kuvend, prezantohet në Konferencën...

Drafti i projektbuxhetit të vitit 2017 si dhe paketa fiskale që shoqëron atë,  u pezantuan të mërkurën në Konferencën e Kryetarëve në Kuvend. Drafti...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com