E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Dortmundi

Etiketim: Dortmundi

Dortmundi 80 milionë euro shpenzime në merkato, blen edhe Julian Brandt

Borussia Dortmund nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. Verdhezinjtë po ndërtojnë një skuadër shumë kompetitive për sezonin e ardhshëm, për të rivalizuar skuadrën...

Borussia Dortmundi zyrtarizon blerjen e Hazard

Borussia e Dortmundit nuk ndalet më në merkato. Verdhezinjtë kanë zyrtarizuar blerjen e dytë në harkun e pak orëve, teksa kanë siguruar shërbimet e...

Bayerni ndalet dhe lë të hapur garën për titull, Dortmundi përfiton...

Kampioni më i ri në Bundesligë do të vendoset në javën e fundit. Bayerni Munich nuk ka mundu që të shkojë më shumë se...

Humbja me Dortmundin, Riberi zbraz inatin tek gazetari

Bajerni i Mynihut mori një humbje tronditëse në fundjavë përballë skuadrës së Dortmundit me përmbysje me rezultatin 3 me 2. Ndërsa vetë lojtari i Bajernit...

Sulmuesi i Barçës huazohet te Dortmundi dhe nis menjëherë stërvitjen (VIDEO)

Sulmuesi spanjoll i Barcelonës, Paco Alcacer është larguar nga klubi katalanas, për t’iu bashkuar gjermanëve të Borussias së Dortmundit. Palët kanë rënë dakord që ish...

Sezoni për ”Big-ët”, Dortmundi thyen kampionët e Anglisë

Është zhvilluar në Chicago ndeshja e parë e “International Champions Cup 2018”, mes Dortmundit e Manchester City-t e mbyllur me fitoren e gjermanëve. Goli i...

VIDEO/ Dortmundi sheh ‘apokalipsin’, Schalke bën mrekullinë në pjesën e dytë

Dramë e pabesueshme në stadiumin ‘Signal Iduna Park’. Skuadra e Schalke ka bërë një nga përmbysjet më të mëdha për këtë sezon në elitën e...

Dortmundi i jep goditje të fortë Barçës për super talentin

“Dembele nuk është afër transferimit në Barcelonë”, insiston Ëatzke i Dortmundit. Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Ëatzke, i është kundërpërgjigjur Barcelonës për Ousmane Dembelen. Menaxheri...

VIDEO/ ‘Plas’ sherri edhe tek Dortmundi, Dembele kapet me shokun e...

Nuk ka kaluar shumë kohë nga përleshja e Neymarit me shokun e skuadrës, ndërsa ditën e sotme pothuajse një situatë e ngjashme ka ndodhur...

VIDEO/ Gola dhe përmbysje, Dortmundi në finale të Kupës së Gjermanisë

Dortmundi ka mposhtur Bayernin në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë me rezultat 3-2, duke u kualifikuar në finale. Golat për Dortmundin i shënuan Reus (19),...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...