E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Donald Tusk

Etiketim: Donald Tusk

Kush i ka fajet për vendimin e KE? Rama publikon deklaratën...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos...

Çelje e negociatave? Mesazhin për Shqipërinë, Tusk e dha në Maqedoninë...

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, këtë të martë pati një agjendë të ngjeshur me takime në lidhje me integrimin e Ballkanit Perëndimor...

Takimi me Ramën, Tusk: Sundimi i ligjit dhe marrëdhëniet e fqinjësisë...

Një muaj para se vendet e Bashkimit Europian të marrin një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit të Europës, Tusk, vjen sot në Tiranë

Në një kohë kur ende nuk dihet fati i hapjes ose jo të negociatave të BE-së me Shqipërinë, Presidenti i Këshillit të Europës Donald...

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, vizitë në Shqipëri

Ndërkohë që Shqipëria, së bashku me Maqedoninë e Veriut presin një vendim nga vendet europiane, për hapjen e negociatave të anëtarësimit në samitin e...

Çelja e negociatave me BE, Donald Tusk mbërrin javën e ardhshme...

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk do të vizitojë Tiranën javën e ardhshme. Mediat bëjnë me dije se Tusk do të mbërrijë në kryeqytet në...

Tusk: BE, e gatshme të dëgjojë idetë e Boris Johnson për...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha se Bashkimi Evropian ka shprehur vullnetin të dëgjojë idetë e kryeministrit britanik, Boris Johnson për Brexitin, nëse...

Tusk kërkon pëlqimin e von der Leyen: “Ekuilibër gjinor”. I bën...

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk i kërkoi Parlamentit Europian që të pranojë gjermanen Ursula von der Leyen si presidenten e ardhshme të Komisionit....

KE: Negociatat do shtyhen. Jo të gjitha vendet anëtare janë pro...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por...

Donald Tusk thirrje shteteve të BE: Ndihmoni për rindërtimin e Notre...

Donald Tusk, kryetari i Këshillit Europian u ka bërë thirrje të 28 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian që të solidarizohen dhe ndihmojnë Francën për...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...