E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Donald Trump

Etiketim: Donald Trump

Robert C. O’Brien emërohet Këshilltar për Siguri Kombëtare në SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar Robert C. O’Brien, në pozitën e Këshilltarit për Siguri Kombëtare. “Kam punuar për kohë të gjatë me Robertin. Ai...

Donald Trump shkarkon këshilltarin John Bolton

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Sigurinë Kombëtare, John Bolton. Njoftimin për shkarkimin e...

Presidenti Trump: Bisedimet me talibanët janë të vdekura

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet me talibanët, për t’i dhënë fund luftës 18-vjeçare në Afganistan, janë “të vdekura”. “Sa më...

Përse e kërkon Donald Trump Groenlandën?

Groenlanda e largët nuk i kishte pushtuar prej shumë kohësh titujt e parë të gazetave botërore. Ishulli më i madh i globit, i mbuluar...

Uragani i rrezikshëm i afrohet Floridës, Donald Trump anulon vizitën në...

“Dita e Punës” nuk do të jetë ditë kremteje për Floridën, nëse uragani Dorian ndjek rrugën e parashikuar të tij. Qendra Kombëtare e Uraganeve tha...

Pas Groenlandës, Alaska në shënjestrën e Donald Trump

Sipas Washington Post, Presidenti amerikan Donald Trump ka vendosur të heqë kufizimet e vendosura 20 vjet më parë mbi pyllin kombëtar Tongass, i cili...

“Kam gjak gjerman”, Merkeli nuk mban dot të qeshurën me deklaratat...

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk mundi ta mbante veten në një konferencë për shtyp në të cilën Presidenti amerikan Donald Trump pretendoi se do...

Paqartësi nëse do të ketë marrëveshje apo përshkallëzim SHBA-Kinë!

Çmimet e naftës i janë rikthyer fitimeve në orët e pasdites, pas komenteve të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili tha se Kina dhe...

Groenlanda/ Trump i zemëruar me danezët: Kryeministrja e ligë

Presidenti i Shteteve te Bashkuara Donald Trump nuk e ka pritur mirë menyrën sesi kryeminstrja daneze kundërshtoi idenë e tij për të blerë rajonin...

Trump paralajmëron shfuqizimin e nënshtetësisë për fëmijët që lindin në SHBA

Presidenti Donald Trump po mendon të lëshojë një urdhër ekzekutiv i cili do të anulojë të drejtën e nënshtetësisë amerikane për fëmijët e emigrantëve...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com