E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Dollari

Etiketim: dollari

Dollari “në luftë” pas humbjes javore më të ulët prej katër...

Dollari u rimëkëmb të hënën pasi pësoi rënien më të madhe javore në katër muaj e fundit, javën e kaluar, kohë gjatë të cilës...

Origjina misterioze e simbolit të dollarit

Shenja e dollarit është ndër simbolet më të fuqishme në botë dhe lidhur me këtë ekzistojnë debate të shumta në botë përsa i përket...

Simboli i Dollarit dhe misteri i origjinës së tij!

Shenja e Dollarit është ikonike, një ndër simbolet më të fuqishëm në botë, dhe akoma më embletike se vlera e dollarit vet. Është përfaqësuesja...

Ja përse Dollari rrezikon të humbë hegjemoninë kundrejt valutave të tjera

Dollari prej më shumë se dy vjetësh vazhdon të mbetet valuta më e fortë në tregun valutor botëror. Por në periudhën afatmesme hegjemonia e...

Kursi i këmbimit valutor/ Lajme të mira për Dollarin, por jo...

Vazhdon me luhatje të mëdha kursi i këmbimit valutor në vend. Sipas Bankës së Shqipërisë, Dollari ka fituar pikë, ndërsa Euro ka humbur. Një rënie të...

Kursi i këmbimit valutor/ Çfarë po ndodh me Euron e Dollarin?

Vazhdon rënia e lirë e valutave kryesore në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro dhe Dollari kanë pësuar sërish...

Çfarë po ndodh me Euron e Dollarin? Ja kursi i këmbimit

Pas festave të fundvitit ku Euro dhe Dollari humbën shumë pikë, duket se fundi monedha europiane dhe ajo amerikane e kanë marrë veten. Kështu sipas...

Kursi i këmbimit, Euro vazhdon rënien, lajme të mira nga Dollari

Nuk ka lajme të mira për Euron e cila vazhdon rënien e lirë prej disa ditësh. E kundërta ka ndodhur me Dollarin, që ka pasur...

Turqi, fjala më e kërkuar në Google për 2018, Dollari

Eshtë “dollar” fjala më e klikuar në Google në Turqi, sipas statistikave të publikuara nga gjiganti i internetit. Kulmi i kërkimit u regjistrua mes datave...

Kursi i këmbimit, lajme të këqija nga Euro dhe Dollari

Çfarë po ndodh me Euron dhe Dollarin në Shqipëri? Sipas Bankës së Shqipërisë, Euro ka rënë në nivele që nuk njiheshin prej vitesh, duke humbur...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...