E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Dollar

Etiketim: dollar

Tregu valutor, euro dhe paundi e mbyllin javën në rënie

Kjo javë është mbyllur negativisht për monedhën e Eurozonës e cila ka zbritur në nivelin e 121.9 lekëve. Dollari Amerikan nuk ka pësuar luhatje të...

Turqit djegin dollarin amerikan

Qytetarët e Turqisë kanë reaguar në mënyra të ndryshme e deri të çuditshme në raport me monedhën amerikane, pas duelit të nisur nga Trump-Erdogan....

Kriza financiare e Turqisë, e pëson edhe euro

Lira turke ra me thuajse 9 për qind mëngjesin e kësaj të hëne, ndërkohë që euro arriti pikën më të ulët brenda një viti,...

Euro në rënie të pandalshme, po i afrohet me shpejtësi 133...

Euro po zhvlerësohet me shpejtësi në tregun vendas duke shënuar një tjetër rekord të ri të ulët. Sot, një euro këmbehej me 133.18 lekë, 0.10...

Zhvlerësimi i Euros ,më i ulët në 13 vitet e fundit

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie të fortë gjatë ditës së sotme, duke zbritur në 135.07 lekë, 0.42 lekë më pak se...

Monedha Euro zhytet në rekord dhe humb vlerë, “gjunjëzohet” përballë Dollarit

Eurozona gjithmonë po zhytet në telashe. Pas kërcënimeve të shtete kryesore në Europë, se mund të dalin nga Bashkimi Europian, kriza ekonomike dhe monedha...

Pensionet në botë! India 16 dollarë, Luksemburg 2 mijë dollarë(FOTO)

Sa janë pensionet në vende të ndryshme të botës? Fotot e mësipërme bëjnë një krahasim mes pagesës mujore të pensionistëve në disa prej vendeve të...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com