E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Dokumenti

Etiketim: dokumenti

Dokumenti/ Zbardhet projekt-rezoluta e PS për shkarkimin e Presidentit

Kuvendi i Shqipërisë Projekt-rezolutë MBI AKTIN E PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS PËR SHFUQIZIMIN E DEKRETIT Nr. 10928, DATË 05.11.2018 “PËR CAKTIMIN E DATËS SË ZGJEDHJEVE PËR ORGANET...

PD, Spaho: Biznesmeni Bego fitoi tender 100 milionë lekë

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme dokumentin që vë në dyshim deklaratën e një dite më parë të kreut të Grupit Parlamentar të...

Dokumenti “sekret” i vitit ‘59/ Si izoloheshin familjet e rrezikshme në...

Publikohet dokumenti “tepër sekret”, i 28 gushtit 1959 ku Prokurori i Përgjithshëm Aranit Çela bën raportin e një vizite vëzhguese në kampet e internimit...

Qazim Sejdini “blindon” Elbasanin, vendos 3 mijë kamera në të gjithë...

Një nga kryebashkiakët më të pasur të Shqipërisë, ai Elbasanit, Qazim Sejdini ka zhvilluar një tender për pajisjen me kamera në të gjithë qytetin,...

Publikohet për herë të parë dokumenti i SHIK për vrasjen e...

Në seancën e sotme gjyqësore ku ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhiaj kërkoi rihapjen e dosjes “Hajdari” avokati i tij paraqiti një dokument të...

Dokumenti/ Ja si propozohet të jetë statuti i ri i PD-së

Zbardhet dokumenti politik i grupit politik të punës për statutin e ri të PD-së. Në draftin e publikuar nga Ora News, specifikohen konceptet politike...

Dokumenti i CIA-s/ Kush ishte komandanti që përdhunonte femrat në kampin...

Një dokument i CIA-s i 27 tetorit 1951, i deklasifikuar tashmë, hedh dritë mbi gjendjen në kampin e Tepelenës, ku prej vitit1949 mbaheshin mbi...

Dokumenti/ Berisha: Rama gënjen për skadimin e traktatit të Miqësisë me...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar pasardhësin e tij Edi Rama, pasi akuzon këtë të fundin se mashtrimi i radhës nga qeveria është fakti se...

DOKUMENTI-Nga pensionet tek programet mësimore të Shqipes/ Emigrantët zbardhin 11 kërkesat...

Rreth dy javë më parë Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ishte në Greqi ku ka zhvilluar një sërë takimesh jo vetëm me...

DOKUMENTI/ Hetimi i grupeve kriminale, task-forcë për zbatimin e operacionit “Forca...

Prokuroria e Përgjithshme ka zbardhur pikat e marrëveshjes mes Arta Markut dhe ministrit Fatmir Xhafaj për hetimin e grupeve kriminale me rrezikshmëri të lartë...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...