Ballina Etiketimet Dokumentet

Etiketim: dokumentet

Italia njeh patentat shqiptare, kushtet dhe dokumentet

Nga 8 shtatori, policia italiane nuk do të ndalojë automjetet që qarkullojnë me patenta shqiptare. Tashmë çdo shqiptar që disponon një lejë drejtimi të...

Dokumentet që ju duhen për në Kanada/ Avokati sqaron proçedurat

Nëse i referohesh lajmeve që publikohen herë pas here në portalet shqiptare të krijohet përshtypja se Kanadaja është një vend që mezi po pret...

Shqiptarja humb dokumentet, merr mesazhin e frikshëm nga i riu: E...

Denoncimi në polici për humbjen e portofolit së bashku me dokumentet i kushtoi shtrenjtë një vajze shqiptare që jeton në Itali. Pas njoftimit, asaj i...

PD nxjerr dokumentet: Kompania e Unazës nën sekuestro nga IKMT

Partia Demokratike ka nxjerrë sot dokumentet që tregojnë se kompania që ka marrë tenderin e Unazës së Re “Biba X” është nën sekuestro nga...

LISTA! Ja familjet që kanë dorëzuar dokumentet për shpronësim në Unazën...

Një ditë pas thirrjes së ARRSH që banorët e prekur nga projekti i Unazës së Madhe të paraqiten për të dorëzuar dokumentet, publikohet lista...

Rama tregon listën me 4 dokumentet që nuk duhet t’i dorëzoni...

Shpesh herë aplikimi për çështje të ndryshme në sportelet e shtetit, banka apo instanca të ndryshme kërkon kohë sfilitëse dhe dokumente pafund. Absurdi shpesh shkon...

Çerdhet e Tiranës, 4 ditë afat për regjistrim. Ja dokumentet që...

Dyndjet e aplikimeve për të zënë një vend në çerdhe kanë detyruar Qendrën Ekonomike të Zhvillimit dhe Edukimit të Fëmijëve (QEZHEF), pranë Bashkisë së...

Dokumenti Asamblesë së PS – Rezultatet e raportimeve dhe sa do...

Asambleja e PS-së pritet të nxjerrë një sërë problematikash brenda socialistëve duke bërë edhe një rezyme të punës në bazë, të të zgjedhurve të...

Aplikimet për kredi të butë, kriteret dhe dokumentet që duhen (FOTO)

“Në shkurt rinisim programin e kredive të buta, projekte të tilla sociale ndryshojnë jetën e njeriut”, tha Veliaj teksa ishte për drekë në familjen...

Ja dokumentet, taksat dhe tatimet që mund të paguani online

Ministria e Financave dhe Ekonomisë, në një letër të posaçme drejtuar organizatave të biznesit njoftoi të martën të gjitha dokumentet  që gjenerohen online dhe taksat...

EDITORIAL

Kush do mbajë përgjegjësi për viktimat e TRAGJEDISË?

Tërmeti i 26 nëntorit nuk është thjesht fatkeqësia natyrore e radhës. Goditja 6.4 ballë e Shkallës Rihter...

FORUM

Myslim Murrizi: Franca të kthejë urgjent 100 mijë eurot, që i dhuruam për Katedralen! Turp për dylberin Edi Rama…

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, në ditët e tanishme, deputeti i opozitës së re, por...

“Marrëzitë apokaliptike të Metës” dhe kllouni që zgërdhihet mbi rrënoja

Tërmeti i 26 nëntorit nuk ishte një test për shëndetin mendor të Ilir Metës ashtu sikurse na...