Ballina Etiketimet Djegia e mandateve

Etiketim: djegia e mandateve

Djegia e mandateve, s’është e paprecedentë

Djegia e mandateve dhe largimi nga parlamenti i opozitës së bashkuar shkaktoi një lumë debatesh brenda dhe jashtë vendit. Shumë e cilësuan këtë akt...

“Drejtësia”, Xhafaj me deputetët gjermanë: Djegia e mandateve cenon interesat e...

Deputeti Fatmir Xhafaj, ish-kryetar i Komisionit të Posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi ishte i ftuar në Berlin t֝ë Gjermanisë për të ndarë me...

Djegia e mandateve, Nishani: Si e ndihmuan ndërkombëtarët opozitën

I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” me Nisida Tufën, kreu i këshillit kombëtar në PD, Bujar Nishani komentoi vendimin e opozitës për...

Djegia e mandateve, Reeker: Punë urgjente brenda proceseve demokratike

Philip Reeker, Këshilltar i Komandantit të Forcave ushtarake amerikane në Evropë, i cili së shpejti pritet të marrë detyrën e Ndihmës Sekretarit të Shtetit...

Djegia e mandateve, KQZ: Kandidatët e listave shumemërore, 10 ditë afat

Pas dorëheqjes kolektive të 57 deputetëve të opozitës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve konfirmoi këtë të martë se ka marrë kërkesën e Kuvendit për plotësimin...

Djegia e mandateve, Kuvendi çon në KQZ dorëheqjet e opozitës

24 orë pas firmosjes së djegies të mandateve nga deputetët e opozitës, Kuvendi i Shqipërisë nuk humbet kohë duke i përcjellë kërkesat Komisionit Qendror...

Djegia e mandateve dhe ngërçi politik, Brukseli bëhet gati të ndërhyjë...

Brukseli duket se po bëhet gati që të ndërhyjë në Shqipëri, një ditë pas dorëzimit të mandateve të deputetëve të opozitës. Një delegacion i përbërë...

Djegia e mandateve, deputetja e PS: Vendimi i gabuar

Për socialistët, vendimi i opozitës për të djegur mandatet është një vendim i gabuar. E ftuar në studion e lajmeve të Ora News, deputetja...

Përparim Spahiu: Mazhoranca dhe ky kryeministër nuk janë më legjitim

Deputeti i LSI flet për Koha Jonë: Beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme është mundësia më e madhe që mund t'i japësh...

Djegia e mandateve, Tabaku: Të shembim qeverinë e krimit

Nga Jorida Tabaku Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetëvete. Djegia e mandateve është rekursi i fundit që i është lënë opozitës për të...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com