E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Ditmir Bushati

Etiketim: Ditmir Bushati

Bushati flet për “skenar ogurzi”: Marrëveshja e detit “e vdekur”!

Ish-ministri i Jashtëm, e ka cilësuar “të vdekur” marrëveshjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Në një intervistë për emisionin “31 Minuta”, ish-ministri Bushati...

Ish-ministri i Jashtëm godet Ramën/ Pse Procesi i Berlinit u zhvendos...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në një intervistë për emisionin ’31 minuta’ në RTSH, analizoi edhe Procesin e Berlinit. Sipas tij, politikisht ky ishte një...

Bushati uron kryeministrin e ri grek, mesazh dhe Tsipras e Kotzias

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka uruar kryeministrin e ri të Greqisë, Qirjako Mitsotakis, i cili fitoi një ditë më parë bindshëm në zgjedhjet...

Ademi thirrje Bushatit dhe Mesit: Më vjen zor që edhe ju...

Kryetarja e baskisë së Shkodrës Voltana Ademi i ka lëshuar një thirrje bashkëpatriotëve të saj në PS, Ditmir Bushati dhe Senida Mesi. Sipas Ademit, nuk...

Ngecja me Negociatat/ Bushati si Rama, fajëson BE: Shkeli marrëveshjen e...

Një nga kryenegociatorët kyc për kërkesën e Shqipërisë për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian ka akuzuar shtetet anëtare për mosmbajtjen e premtimeve mbi kalendarin...

Bushati: Keqardhje që BE nuk hapi negociatat

Ish-ministri Ditmir Bushati ka reaguar vendimin e Bashkimit Europian për mos hapjen e negociatave. Ndryshe nga kryeministri Edi Rama që e cilësoi lajm pozitiv,...

Ditmir Bushati: Ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut, gabim strategjik...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka reaguar ndaj deklaratës së Presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili tha se vendi i tij...

Ditmir Bushati shigjeton Ramën: Kemi braktisur interesat kombëtare dhe shajmë njëri-tjetrin

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga kryeministri Edi Rama lidhur me debatin për shkarkimin e Presidentit. Në fjalimin e tij,...

28 vjet PS, Bushati: PS ka pergjegjësinë për gjeneratën e re

Përmes një postimi në facebook, ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati, vlerëson forcën politike ku bën pjesë si pasuri kombëtare e të gjithë shqiptarëve sepse...

Rama pranon ndarjen e PS/ Bushati, Peleshi, Ahmetaj po punojnë kundër...

Gazetari afër Ramës, Baton Haxhiu në një shkrim të sotëm ku komenton vendimin e Presidentit Meta për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...