E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Dita Kombëtare

Etiketim: Dita Kombëtare

“Dita Kombëtarë” e Katalonjës, një milion njerëz marshojnë në rrugë

Rreth një milion njerëz dolën në rrugët e Barcelonës të martën, për të shënuar “Ditën Kombëtare” të Katalonjës, duke shfaqur sërish mbështetjen e pakufizuar...

Festohet në Tiranë 88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite

88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite u festua edhe në Tiranë. Për të celebruar këtë ditë, Ambasada e Arabisë Saudite në vendin tonë organizoi...

Festa e Bastijës; Presidenti Nishani uron Presidentin Hollande

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka uruar homologun e tij francez, Fransua Holond, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...