E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Diskriminim

Etiketim: diskriminim

Zvicër/ Burrat “diskriminojnë” gratë në sektorin e pagave

Hendeku i pagave mes grave dhe burrave vazhdon në Zvicër. Sa më i lartë të jetë funksioni i kuadrove, aq më i madh është...

Cilat janë 7 vendet që ju është bllokuar udhëtimi? Ja arsyet...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në javën e dytë të Presidencës, ju ka bllokuar vizat amerikaneve shtetasve nga shtatë vende...

Voltana Ademi-Ramës: Po diskriminon Shkodrën, ku janë dëmshpërblimet

Kryebashkiakja e Shkodres Voltana Ademi ka shpërthyer në akuza të forta ndaj qeverisë shqiptare, e cila sipas saj po e diskriminon rëndë këtë qytet. Ajo...

Turqia legalizon pedofilinë

Gjëra të çuditshme po ndodhin në vend këto ditë. Gjykata Kushtetuese turke ka vendosur që të anulojë një dispozitë që dënon të gjitha aktet...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com