Ballina Etiketimet Dietë

Etiketim: dietë

Gabimet që të gjithë i bëjmë gjatë një diete

Sigurisht keni dëgjuar për keto-dietën, e cila ka për bazë heqjen e karbohidrateve nga përdorimi. Kjo dietë, nuk është dhe aq e thjeshtë për...

Sekreti ”Victoria Beckham” për një fizik elegant

Victoria Beckham, krahas stilit të pashoq në të veshur, mbetet tepër e lakmuar edhe për fizikun e saj. 45-vjeçarja së fundmi ka folur mbi...

Shkencëtarët vijnë me një formulë të re për dietë, humbni 4...

Nje dietë që përfshin “agjerim” për 36 orë ka rezultuar shumë e suksesshme në humbjen e 4 kilogramëve brenda një jave, shkruan Dailymail. Vullnetarët që...

Çfarë nuk duhet të bëni nëse doni të dobësoheni

Shmangni vaktet Nëse po përpiqeni të humbisni peshë dhe mendoni se këtë do e arrini duke shmangur vaktet e ushqimit, atëherë e keni shumë gabim....

Nuk dobësohesh nëse nuk ha mëngjesin

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm i ditës, dhe shmangja e tij rrit rrezikun e zhvillimit të diabetit të tipit 2, sipas një...

Dieta me fruta

Autor i dietës me fruta është nutricionisti amerikan, Jay Rob, i njohur për dietën e tij detoksifikuese treditëshe. Kjo dietë jo vetëm ndikon në...

Mrekullia e dietës me xhenxhefil, kundër yndyrnave

Xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e shumë recetave për dobësim të kohëve të fundit, kjo sepse xhenxhefili djeg yndyrat dhe shkakton ndjenjë ngopje, kështu...

Dieta njëjavore me bizele

Dita 1 Mëngjesi: drithëra dhe mollë jeshile; Dreka: supë me bizele me brokoli; Darka: sallatë me tranguj dhe domate, një gotë kos të skremuar. Dita 2 Mëngjesi: 200 ml...

3 dietat më efektive për të humbur peshë

Për të humbur peshën, është thelbësore të bindeni dhe të jeni të vetëdijshëm se dietat efektive dhe të shëndetshme nuk japin rezultate të menjëhershme. ...

Dieta e dimrit

Në stinën e dimrit, predispozita për të shtuar disa kilogramë rritet. Kjo ndodh kryesisht për arsye se dita është më e shkurtër dhe na...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com