E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Diell

Etiketim: diell

Diell dhe rënie temperaturash, ja parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb,...

Diell dhe rritje temperaturash, sot ditë plazhi

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas...

Kanceri i lëkurës, dermatologia: Në dimër rreziku i njëjtë sa në...

Dermatologia Eva Jorgaqi në QSUT, thotë se është rritur numri i personave që janë paraqitur ne repartin e dermatologjisë pas sezonit veror, ku vetëm...

Moti për sot, e dielë 21 korrik 2019

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta në zonat malore. Era do të fryjë me drejtim...

Goditjet e diellit, shtohet fluksi i pacientëve

Temperaturat e larta kanë shtuar fluksin e pacientëve në spitale. Mjekët apelojnë për kujdes të shtuar ndërsa thonë se shqetësimi kryesor këto ditë të...

Shirave u vjen fundi, fundjava me mot të ngrohtë

Jemi pranë fundit të një pranvere të pasur me shira, por lajmet për motin, më në fund janë të mira. Shqipëria dominohet nga kthjellimet,...

Në verë, mos bëni këtë gabim me kremin e diellit

Është e thjeshtë të mendosh se s’mund të bësh gabime me vendosjen e kremit kundër diellit. Gjithsesi punën e saj do ta bëj apo...

Moti deri në fund të muajit prill, ja parashikimet

Temperaturat e larta dhe rrezet e diellit nuk do mund ti shijojmë gjatë gjithë ditës, pasi reshjet e shiut do jenë prezente thuajse çdo...

Dëshmia për shpërthimin e madh të Diellit

Shkencëtarët kanë gjetur prova të një shpërthimi të madh rrezatimi nga Dielli që ka goditur Tokën më shumë se 2 mijë vjet më parë. Rezultati...

Mos u gënjeni nga temperaturat e larta, rikthehet bora në Shqipëri...

Shpejt pritet të rikthehen temperaturat e ulëta. Nga e hëna do të rikthehet i ftohti, ndërsa priten edhe reshje të borës. Fillimisht do të ketë...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...