E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Diber

Etiketim: Diber

Situatë e rënduar nga sëmundja e bagëtive në Dibër

Situatë e rënduar në Dibër nga sëmundja e gjedhit. Fermerët e zonave ku kafshët janë infektuar nga dermatoza nodulare kërkojnë dëmshpërblim nga shteti për...

Dibër/Rrufeja godet turistët në piknik, 6 të lënduar

Moti i keq që ka përfshirë papritur vendin nuk ka kaluar pa shkaktuar edhe lëndime në njerëz. Gjatë ditës së sotme, një grup turistësh, mes tyre...

Makina e rrëzuar në liqenin e Shkopetit mund të jetë përdorur...

Mjeti i cili u gjet sot i hedhur në liqenin e Shkopetit mund të jetë përdorur për ndonjë krim. Burime të Ora News bëjnë...

Lëvizja brenda PS/ Ben Blushi, takim të suksesshëm në Peshkopi

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë zhvilluar dje në Peshkopi një takim të hapur me qytetarë. Deputetët socialistë kanë prezantuan platformën e tyre “Shqipëria...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...