E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Diber

Etiketim: Diber

Dibër, aktivitet sensibilizues mbi trafikimin e qenieve njerëzore

Në shkollën 9-vjeçare, në Njësinë Administrative Maqellarë, nga drejtuesit e shkollës dhe nxënësit u organizua një aktivitet me moton “Stop trafikimit të qenieve njerëzore”....

Dibër/ Vrasja me sende të forta e 29-vjeçarit, lihen në burg...

Janë lënë në burg tre të arrestuarit në lidhje me sherrin në Dibër që përfundoi me vrasjen e 29-vjeçarit Dukagjin Plaku dy ditë më...

VIDEO/ Pyjet e Dibrës në flakë

Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë masivet pyjore në Bulqizë e Dibër. Prej tre ditësh një zjarr i madh ka përfshirë masivin pyjor...

BIRN: Tre vjet pas regjistrimit, dosja 184 shkon drejt Dibrës pa...

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku sqaroi se urdhri i prokurorit të çështjes për të ndryshuar akuzën nga “grupi i strukturuar kriminal” në “bashkëpunim të...

BIRN: Dosja e Dibrës u transferua nga Arta Marku

Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Prokurorisë së Dibrës pasi...

Po festonin daljen nga burgu të shokut të tyre, arrestohen dy...

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar dy vëllezër në Dibër, pasi kanë tentuar të vrasin një 24-vjeçar për motive hakmarrjeje. Këta shtetas u kapën...

Gjunkshi: Dhuna ndaj PD në Dibër u faktua, Rama gradon kriminelët

Ish-deputeti i  PD Xhemal Gjunksi në një deklaratë për mediat tha se dhuna ndaj protestuesve të Partisë Demokratike është faktuar tashmë nga ana e...

Ulsi Manja i përgjimeve për vjedhjen e votave do drejtojë komisionin...

Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur që Komisionin hetimor Parlamentar kundër presidentit Ilir Meta ta drejtojë Ulsi Manja, i cili është edhe kryetar i...

Arrestohet n/kryetari tjetër i PD në Dibër, shkak protesta te KZAZ

Policia e Dibrës ka arrestuar një tjetër zyrtar të Partisë Demokratike, pas protestave në KZAZ-në e Dibrës. Në pranga ka rënë nënkryetari i PD...

Arrestohet nënkryetari i PD-së në Dibër

Policia ka ndaluar nënkryetarin e Partisë Demokratike në Dibër, Korab Muça. 30-vjeçari Muça është ndaluar në doganën e Blladës, pasi ishte shpallur në kërkim për...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...