E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Diaspora

Etiketim: diaspora

Video- Presidenti Meta shpërndan postimet e Majkos në rrjetet sociale

Presidenti Ilir Meta duket se ka mbetur i kënaqur nga një aktivitet që Agjencia Kombëtare e Diasporës ka organizuar për komunitetin shqiptar në Ukrainë. Nisur...

Diaspora, promovim Shqipërisë në Kanada

“Ruajtjen e gjuhës shqipe, promovimin e Shqipërisë dhe vlerave shqiptare në Kanada janë prioritet i komunitetit shqiptaro-kanadez në Vankuver”, u shpreh sot ministri i...

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, 42 mijë aplikime nga diaspora

Mbi 42 mijë aplikime për të votuar nga diaspora në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Ky fakt është bërë i ditur nga Zëdhënësi...

Zgjedhjet, Haradinaj-diasporës: Kemi nevojë për ju

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është drejtuar me një mesazh diasporës. Ai tha se dikur ka qenë vet emigrant,...

Projekt për ndikimin e diasporës në procesin integrues. Miratohet fondi 41...

Këshilli i Ministrave ka miratuar një fond prej rreth 41 milion lekësh për të financuar projektin “Diaspora shkencore si një faktor ndryshimi në procesin...

“Diaspora solli në Kosovë 1,8 mld euro në 2018”

Guvernatori i Bankës Qendrore në Kosovë, Fehmi Mehmeti, në një intervistë për mediat kosovare u shpreh se Diaspora është një aset shumë i rëndësishëm...

FOTO/ Trajtimi “i veçantë” i Diasporës, Sejko: Sa koncerte i duhen...

Samiti i Diasporës që u mbajt pak ditë më parë në Tiranë dhe që u organizua nën kujdesin e veçantë të Kryeministrit Edi Rama,...

Diaspora sërish në protestë para Kryeministrisë: Mos e ulni kokën, nuk...

Përfaqësues të diasporës janë mbledhur sërish sot në ditën e dytë të protestës para Kryeministrisë. “Ky kryeministër ka mbaruar, ju bëj thirrje gjithë shqiptarëve të...

Dita e dytë/ Diaspora sërish në protestë para Kryeministrisë

Siç paralajmëruan që në nisje të këtij organizimi, shqiptarë të diasporës do të protestojnë sërish sot para godinës së Kryeministrisë. Tubimi do të nis rreth...

Protesta e diasporës, Berisha: Ndodh për herë të parë, bashkohuni

Ish-kryeministri Sali Berisha ka apeluar për pjesëmarrje në protestën e parashikuar të zhvillohet pasditen e sotme para godinës kryeministrore, nga shqiptarët e diasporës. Sipas...

EDITORIAL

Vetëm ambasadori Borchadt si “person non grata” apo edhe një tjetër?!

Në Shqipëri e kemi bërë të udhës që edhe parashikimin e motit presim ta dëgjojmë nga ambasadorët...

FORUM

Reportazh i The Guardian: Nga një lagje e varfër, Kamza transformohet në qytetin me zhvillimin më të shpejtë në Shqipëri

“Gjithçka është bërë nga njerëzit”: Nga një lagje e varfër bëhet qyteti me zhvillimin më të shpejtë...

Padia e plotë. Ja për çfarë akuzohet Dvorani

Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani....