E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Dhurata Cupi

Etiketim: Dhurata Cupi

Dhurata Çupi: 5 arsye pse dhunuesi Edi Rama duhet braktisur...

Ish-deputetja demokrate Dhurata Çupi jep 5 arsye se pse dhunuesi Edi Rama duhet braktisur me 30 Qershor, "Shqiptarët nuk duhet të braktisin vendin por të...

Çupi për ”KJ”: Qëndrimi i CDU/CSU ”rrëzoi” Raportin e KE...

Nga: Redjon Shtylla Zv/kryetari i grupit parlamentar CDU/CSU dhe njëherazi kryetar i grupit parlamentar të Ballkanit Perëndimor, Johann David Wadephul, thotë se Shqipëria nuk ka...

Për të qeshur e për të qarë…!!! PS ngre Task Forcën...

Përtej kandidaturave të kryebashkiakëve në kuadër të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, në mbledhjen e kryesisë të Partisë Socialiste janë përcaktuar edhe pjesëtarët e grupit...

Çupi: Banorët e Bulqizës janë helmuar masivisht, të nisen hetimet

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka komentuar situatën e shëndetësore të banorëve të Bulqizës pas helmimit të ujit në këtë zonë. Përmes një...

Dhurata Çupi: Qeveria dhe këshilltarët bashkiakë në Dibër luajtën teatër dhe...

Ish-deputetja e qarkut Dibër në Partinë Demokratike, Dhurata Çupi ka reaguar lidhur me titullin  “Qytetar Nderi” i dhënë nga Bashkia e Dibrës për kryeministrin Edi Rama. Çupi shkruan se...

Qeveria e rilindjes, projekti i fundosjes së Shqipërisë e shqiptarëve

Nga Dhurata Çupi Jo vetëm që në 6 vite nuk ka shënuar hapa përpara por edhe atë që u arrit falë reformave dhe punës së...

Zjarrëvëniet/Xhaçka; Përgjegjëse opozita, Çupi: Të thirret urgjent në prokurori

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, në një deklaratë për shtyp, bëri përgjegjëse opozitën për zjarrvëniet në mbarë Shqipërinë. Pas deklaratës së ministres ka reaguar...

Lobimi i PD, Dhurata Çupi: Prokuroria po përdoret politikisht

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi nga rubrika “Opinion” në News 24 tha se me Edi Ramën kryeministër nuk mund të ketë zgjedhje lokale...

Përgatitje për zgjedhjet lokale? Ish-deputetet për KJ: PD jo si ”cjapi...

Redjon Shtylla Në mbledhjen e kësaj të hëne, kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu kërkoi ish-deputetëve dhe drejtuesëve të degëve, që të jenë më shumë...

Ish-deputetja e PD-së: OSBE merr detyrën e zëdhënëses së Ramës

Ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi ka komentuar reagimin e prezencës së OSBE për protestën e sotme të opozitës. Çupi shprehet se OSBE nuk mundi...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...