E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Dhune

Etiketim: dhune

Hyn në fuqi ligji për dhunën në fushat sportive

Është botuar në fletoren zyrtare të Kodit Penal, ligji që dënon çdo person që godet për shkak të detyrës punonjësit e policisë apo shkel...

Dëshmia tronditëse e 12-vjeçares: Dhunë seksuale dhe bullizëm te “Zyber Hallulli”

“Fiks Fare” sjell historinë tronditëse të një 12 vjeçarje, e cila tregon se është bullizuar, rrahur e keqtrajtuar nga bashkëmoshatarët, brenda mureve të Shtëpisë...

“Gotën ma theu në kokë, me thikë më preu fytin”! Gruaja...

Një grua shqiptare nga Kosova ka rrëfyer dhunën çnjerëzore nga bashkëshorti, i cili ka dy gra dhe i mban të dyja në një dhomë,...

Artan Hoxha: Një grup nga Kosova mund të kryente akte dhune...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka dhënë informacione interesante lidhur me aktet e dhunës që mund të ndodhin para datës 30 qershor. Gazetari dha informacion edhe...

Shifrat e frikshme, 70% e fëmijëve në Shqipëri kanë përjetuar dhunë

Dhuna familjare në Shqipëri prek edhe fëmijët, pavarësisht moshës minorene të tyre.  Fatkeqësisht kjo dhunë është prezente edhe në institucione shtetërore dhe private në...

Dhunë ndaj emigrantëve, zbardhen raportet e Frontex

Ata ikin nga dhuna por sërish bien pre e dhunës. Shumë raporte konfidenciale të Agjencisë Europiane të Kufirit, Frontex raportojnë se në kufijtë e...

VIDEO/ Qytetari tregon dhunën e ushtruar nga policia mbrëmë në Dibër:...

Dëshmia e qytetarit Korab Shehi, i cili tregon dhunën e ushtruar nga policia gjatë natës në Dibër, me maska dhe me armë. Dhuna e...

Xhixho: Rama krijoi përçajen, protesta kudo kundër votimeve moniste

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Çdo miting elektoral apo organizim i procesit zgjedhor nga ana e KQZ-së, është i paligjshën...

Basha thirrje kundër dhunës: I duhet vetëm Edi Ramës

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalimit para Kryeministrisë i bëri thirrje pjesëmarrësve në protestë që të shmangin çdo ushtrim dhune qoftë ndaj godinës qeveritare, ashtu...

Itali, 2 shqiptarë arrestohen pasi dhunuan gratë e tyre

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e dy shtetasve shqiptarë, në akuzën e dhunës në familje, ushtruar kundrejt bashkëshorteve të tyre. Mediat fqinje shkruajnë...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...