Ballina Etiketimet Dhune

Etiketim: dhune

Situata tek Astiri/Braimllari: Dëmshpërblim me çmimin e tregut, dënime për dhunuesit...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, në një intervistë në ''Ora News'', ka komentuar dhunën ndaj banorëve dhe aksionin në ''Unazën e Re'',...

Raporti: 3 profesorë, 1 avokat, 1 polic dhe 1 zyrtar përdhunuan...

Në aktakuzën e Prokurorisë për rastin në Drenas shfaqen detaje e prova në lidhje me keqpërdorimin seksual të së miturës. Tre profesorë, një avokat,...

Dhunuan dy vajza në familjen e tyre çdo ditë për 10...

Francis Keiling, 73 vjeç dhe Nathaniel Keiling, 38 vjeç, u arrestuan dhe ndaj tyre rëndojnë 216 akuza. Abuzimi i pretenduar ka ndodhur gjatë një periudhe...

Kush janë dy rojet që u dhunuan në Mirditë

Mbrëmjen e kaluar janë djegur mjetet e firmës që po punon për ndërtimin e HEC-eve në Kaçinar të Mirditës ku autorët kanë dhunuar edhe...

350 mijë persona në shesh. Protesta, dhunë dhe të lënduar në...

Nga Deutsche Welle Rreth 350.000 persona kanë protestuar në fundjavë në Barcelonë. Ata kanë kërkuar lirimin e nëntë udhëheqësve të tyre. Por në një protestë...

Hyn në fuqi ligji për dhunën në fushat sportive

Është botuar në fletoren zyrtare të Kodit Penal, ligji që dënon çdo person që godet për shkak të detyrës punonjësit e policisë apo shkel...

Dëshmia tronditëse e 12-vjeçares: Dhunë seksuale dhe bullizëm te “Zyber Hallulli”

“Fiks Fare” sjell historinë tronditëse të një 12 vjeçarje, e cila tregon se është bullizuar, rrahur e keqtrajtuar nga bashkëmoshatarët, brenda mureve të Shtëpisë...

“Gotën ma theu në kokë, me thikë më preu fytin”! Gruaja...

Një grua shqiptare nga Kosova ka rrëfyer dhunën çnjerëzore nga bashkëshorti, i cili ka dy gra dhe i mban të dyja në një dhomë,...

Artan Hoxha: Një grup nga Kosova mund të kryente akte dhune...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka dhënë informacione interesante lidhur me aktet e dhunës që mund të ndodhin para datës 30 qershor. Gazetari dha informacion edhe...

Shifrat e frikshme, 70% e fëmijëve në Shqipëri kanë përjetuar dhunë

Dhuna familjare në Shqipëri prek edhe fëmijët, pavarësisht moshës minorene të tyre.  Fatkeqësisht kjo dhunë është prezente edhe në institucione shtetërore dhe private në...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com