Ballina Etiketimet Dhuna

Etiketim: dhuna

SHBA: Dhuna me armë, mbizotëruese në politikë pas vrasjeve masive

Çështja e dhunës me armë ka mbizotëruar në debatet politike të Shteteve të Bashkuara, pas vrasjeve masive fundjavën e kaluar në Teksas dhe Ohajo....

Gjunkshi: Dhuna ndaj PD në Dibër u faktua, Rama gradon kriminelët

Ish-deputeti i  PD Xhemal Gjunksi në një deklaratë për mediat tha se dhuna ndaj protestuesve të Partisë Demokratike është faktuar tashmë nga ana e...

Pse një grua e dhunuar nuk ikën? Pse nuk denoncon?

Nga Monica Bonsangue Këto janë pyetjet që ne të gjithë kërkojmë menjëherë, kur e gjejmë veten duke lexuar rastin e njëzetë të lajmeve në të cilat...

Dhuna, fenomen shqiptarësh – Raporti i OSBE, shifra dhe rekorde tronditëse

Një studim i OSBE-së, i kryer në formën e një ankete nxjerr në pah të dhëna tronditëse sa i përket qasjes së shqiptarëve ndaj...

Reagon sërish Presidenti: Policia të shmangë dhunën e panevojshme ndaj protestuesve

Ngjarjet që u shënuan para parlamentit gjatë protestës së opozitës, ku nuk u kursye dhuna policore si ndaj protestuesve, eksponentëve të opozitës por dhe...

Dhuna e policisë/ Kryemadhi: Asnjë hap pas! Qëndresa e shqiptarëve nuk...

Dhuna e policisë ndaj protestuesve dhe reprezalja që po ndërmarrin forcat speciale në rrugën “Xhorxh Bush” dhe rrugën e Elbasanit nuk e frikëson opozitën. Kështu...

Ambasada SHBA dënon dhunën: Palët të tregojnë vetëpërmbajtje

Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës së sotme. Sipas saj "Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më...

Presidenti Meta: Autorët e krimeve ndaj medias të vihen para drejtësisë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot për raportin e organizatës botërore të gazetarëve “Reporterët pa Kufij”, i cili e rendit Shqipërinë në vendet ku...

Zoti Sandër Lleshi, thirri mendjes se do të braktisin kryeministri dhe...

Nga Nikoll Lesi Sandër Lleshi është një ish-gjeneral ushtarak, mirditor nga origjina. Ata që e njohin, flasin për një njeri korrekt, i pakorruptuar dhe besimtar...

FSHF fal dhunuesin e gjyqtarit, pasi e dënoi me 3 vjet...

Federata Shqiptare e Futbollit tregon edhe njëheeë anën më qesharake të saj, ndërsa pak ditë më parë mbështeti gjyqtarët në bojkotin e tyre, ndërsa...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com